Хотел Bellagio 3* - Фурка

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Фурка > Хотел Bellagio 3* - Фурка

Хотел Bellagio 3* - Фурка

 

ХОТЕЛ BELLAGIO 3* -ФУРКА, ЛЕТО 2024

Хотелот се наоѓа на прекрасна локација, опкружен со бујна зелена борова шума и зеленило, на 400 метри од  песочната плажа  на Фурка, на еден  полуостровот Касандра, Халкидики. Хотело со 3+ звезди – е најдобриот избор за вашиот идеален семеен одмор, кој комбинира релаксација и мир, а воедно и многу можности за активен одмор, за вашето семејство или вашите пријатели. Стилот и атмосферата во хотелот Белаџо создаваат чувство на удобност и спокојство, бегајќи од секојдневието и гужвата. Хотелот е добро познат на нашиот пазар, кој во минатото се викаше Авра, и е надалеку познат по својата богата програма на СЕ ВКЛУЧЕНО

Фамилијарна понуда Халкидики

Попусти за рана уплата : -10% до 30/11/2023 -7% до 31/12/2023 -5% 28/02/2024

Hotel Bellagio 3* Furka ALL INCLUSIVE

2 возрасни

2 возр.+ 1 дете

2 возр. + 2 деца

3 возрасни

3 возр.+дете

Напомена

Термин/Услуга

се вклучено

се вклучено

се вклучено

се вклучено

се вклучено

 

01.06-08.06.

447

447

647

537

697

промо

08.06-15.06.

516

516

716

620

780

промо

15.06.-22.06.

723

723

923

868

998

 

22.06.-29.06.

781

781

981

937

1098

 

29.06.-06.07.

804

804

1004

965

1098

 

06.07.-13.07.

884

884

1084

1061

1198

 

13.07.-20.07.

919

919

1119

1103

1259

 

20.07.-27.07.

988

988

1188

1185

1299

 

27.07.-03.08.

988

988

1188

1185

1299

 

03.08-10.08.

988

988

1188

1185

1299

 

10.08-17.08.

988

988

1188

1185

1299

 

17.08.-24.08.

988

988

1188

1185

1299

 

24.08-31.08

965

965

1165

1158

1259

 

31.08-07.09.

919

919

1119

1103

1159

 

07.09-14.09.

804

804

999

965

1099

 

14.09-21.09.

516

516

716

620

780

промо

21.09-28.09.

447

447

647

537

697

промо

Цените се дадени по СОБА на 7 ноќи СЕ ВКЛУЧЕНО во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

Хотелот располага со 1/2+1 соби и додатен лежај за второ дете, или спие во кревет со родител).

1-во дете 2-12 години ГРАТИС. 2-ро дете 2-12 години (спрема ценовник)

Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола, Прилеп, 45 Еур Скопје, Велес, Кавадарци.

Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена.

Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат. Задолжителна уплата 50%, а остатокот 14 дена пред поаѓање.

Програмата се вклучено се состои од 3 оброци со вклучени пијалоци,

како и користење на базен, и сите содржини на хотелот.

Туристичката такса се плаќа на рецепција.

 Важат Општите услови за патување на СКТМ.


Хотелот вклучува појадок, ручек и вечера како и пијалоци.
Појадокот, ручекот и вечерата се сервирани на база на шведска маса и тоа:
-појадокот се сервира од 8-10 часот по локално време и вклучува сувомеснати производи, млечни производи, леб, јајца салата, мармалад, свежо овошје и слично;
-ручекот се сервира од 13-15 часот по локално време и вклучува избор од 3 топли јадења на база на месо, како и салати, леб, солени намази;
-вечерата се сервира од 19-21 часот по локално време и вклучува избор од 3 топли јадења од кои 2 се на база на месо, леб, солени намази и слично;
-барот покрај базенот служи бесплатни пијалоци од од 10-21 часот, а после 21 часот може да се купи пијалок по редовна цена. Мини барот работи до 24 часот.
Информација околу димензиите на креветите:
-единечен кревет е 75х185 цм
-француски лежај е 120х 185 цм
-помошен крвет е 65х175 цм
Во цената исто има вклучено:
-клима
-паркинг
-интернет
-крпи
-телевизор
-користење на базен

Информација околу времето за сместување и за напуштање на собата
-сместувањето е после 14 часот по локално време
-напуштањето на собата е до 11 часот по локално време
Рецепцијата е отворена 24 часа

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest