Метаморфози

Велигден 2024 > Метаморфози

Метаморфози

Hotel Golden Beach 3* - Метаморфози, Велигден 2024

Поминете ги сончевите првомајски и велигденски денови на море!

Метаморфози е едно од најмирните места на Ситонија, спој на мирис на море измешан со мирис на борова шума

и низа на многу мали плажички.

Одлично е позиционирано на почетокот на кракот и е перфектно почетно место ако сакате

 

01.05.2024   06.05.2024

НОЌИ

1/2 Стандард

Цени по лице - ВВ

3

99

5

        139

01.05.2024 (Среда)- Прв ден 
Собирање на групата во 05:30 часот, поаѓање во 06:00 од Скопје,Дрво Декор

(попатни одмори, царински формалности)
По пристигнувањето сместување во хотелот.
Слободно време.
Организиран првомасјки ручек на плажа со пиво и суфлаки.  Ноќевање.

02.05.2024 (Четврток) Втор ден 
Појадок. Слободно време за индивидуални активности.  Ноќевање.

03.05.2024 (Петок) Трет ден
Појадок. После појадокот има организиран факултативен излет.

Во договорено време со водичот се чекаме на рецепција и се упатуваме

кон Ормос Панагиас

од каде што ни започнува крстарењето со брод околу Атос.Со вклучен ручек.

По завршувањето на факултативниот излет се враќаме назад во хотел.

Слободно време.

Ноќевање. Цена за факултативниот излет ќе биде објавена дополнително!

04.05.2024 (Сабота) Четврти ден

Појадок. Слободен ден за индивидуални прошетки или релаксација на сонце покрај морето.

Вечерта можност за посета на црква и дочекување на христовото воскреснување на полноќ.

Ритуално кршење со велигденски јајца. Враќање во сместувањето и ноќевање.

05.05.2024  (Недела) Петти ден

Појадок. Слободни активности до ручек. Организиран веигденски ручек.

Во договорено време со водич.

Ручекот ќе биде во таверна во Метаморфози. 

06.05.2024 (Понеделник) Шестти ден 

Појадок. Одјавување од хотелот  во договор со водичот во зависност од интересот

за шопинг во  Солун на враќање.

 

Вклучено во цена:

- 3 или 5 ноќевања со појадок

-Шопинг во Солун (по договор)

-Велигденски ручек

Не е вклучено во цена:

- Автобуски превоз

-Факултативен излет крстарење околу Атос-33 евра по лиц

-Ручек на плажа со суфлаки и пиво.- 10 евра по лице

-Туристичка такса 3 евра  по соба од ден 

 

 Напомени

Цената е по лице за 3 или 5 ноќевања на база ноќевање со ПОЈАДОК.

 ► Сместувањето е во двокреветни / трокреветни стандард соби.

 ► Има ограничен број на четворокреветни студија / апартамни,

каде  постои можност за сместување на повеќе лица.

 ► Прво дете од 2 до 11,99 години, бесплатно.

 ► Второ дете од 2 до 11,99 години, плаќа 40% од цената.

 ► Трет и/или четврт возрасен, плаќа 60% од цената.

  Организиран превоз само за програмата со 5 ноќи:

      45 еур за возрасен, 35 еур за деца до 11,99 години

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација,

до влезот на хотел Голден Бич;

* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена

пред датумот на поаѓање;

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште

во превозното средство,

а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го

направи со доплата од 10 евра по лице.

Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

Слични Понуди

Програма

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest