Луковска Бања

Велигден 2024 > Луковска Бања

Луковска Бања

Луковска Бања – Велигден 2024

Период: 03.05-06.05.2024 

Промо цена на аранжманот 245 евра до 31.03

Редовна цена на аранжманот 265 евра

Цена по лице за минимум 2 лица во соба за уплата во денарска противвредност 1€/62мкд

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник.

Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија

со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори,

едни од најбогатите во земјата, недопрената природа на шумовитиот

Копаоник и чистиот планински воздух. Модерните погодности и базени во Велнес и СПА центарот на новиот хотел Бела Јела во комбинација со релаксираните прошетки

низ преубавата природа се подлога за идеален одмор.  

 

За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.

 За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници. 

 За резервација потребна е задолжителна уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање.

 Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.

 Цените се дадени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€=62мкд.

 Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни валидни за најмалку 2 лица во соба.

Реализацијата на излетите е во зависност од временските услови, организаторот го задржува правото во случај на неповолни временски услови да ги откаже излетите.

 Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.

 Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата, во случај на потреба.

 За ова патување важат Општите Услови за Патување на СКТМ и Т.А. Камелија Турс 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

1
1. Ден 03.05.2024 (петок) СКОПЈЕ – ЛУКОВСКА БАЊА
  Состанок на групата рано наутро во 05.30ч на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање за Србија во 06.00ч. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Околу пладне пристигнување во Луковска Бања и сместување во Хотел Бела Јела 4*. Слободно попладне за одмор и релаксација со користење на СПА содржините на хотелот вклучени во цената. Вечера. Ноќевање.
2
2. Ден 04.05.2024 (сабота) ЛУКОВСКА БАЊА
  Појадок. Во 10.00 часот заминување на прошетка со локален водич низ поширокиот центар на Луковска Бања во прекрасна природа по т.н. Патеки на здравјето; Горни Вирови, Милутиново Купатило, Луковска Река... Враќање во хотел. Слободно попладне за одмор, релаксација и користење на велнес содржините на хотелот. Вечера. Ноќевање.
3
3. Ден 05.05.2024 (недела) ЛУКОВСКА БАЊА
  Појадок. Слободен ден за индивдуални активности и прошетки. Време предвидено за одмор и релаксација и користење на велнес содржините на хотелот. Можност за посета на црквата Св.Мина со автобуски превоз и локален водич. Вечера. Ноќевање
4
4. Ден 06.05.2024 (понеделник) ЛУКОВСКА БАЊА - СКОПЈЕ
  Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Слободно време за индивидуални активности и прошетки до времето предвидено за заминување. Поаѓање за Македонија во 12.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Цената покрива:

Автобуски превоз на наведената релација
Сместување во Хотел Бела Јела 4* на база 3 ноќевања (ТВ, Wi-Fi конекција, бањарки и фен за коса)
Туристичка такса
Организирана прошетка низ Луковска Бања со локален водич
Користење на Велнес центар (солена соба, парно купатило, сауни, топли клупи – тепидариум, релакс зона)
Организација и реализација со туристички придржник.
Користење на внатрешен-надворешен базен со термо – минерална вода со температура од 33-35⁰C
Исхрана на база 3 полупансиони (појадок и вечера шведска маса)

Цената Не покрива?

 • Задолжително патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци (пијалоци, масажи и останати неспоменати услуги)
 • Дете 2-5 год. во придружба на 2 возрасни на дополнителен кревет бесплатно во хотел плаќа само превоз 25€/1.550ден (на барање).
 • Дете 5-10год. во придружба на 2 возрасни на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на возрасен
 • Доплата за еднокреветна соба 45€/2.790мкд
 • Доплата за одбирање на ред на седење во автобус - 10€/620ден (мин. 2 седишта)
 • Доплата за одбирање на ред на седење во автобус - 10€/620ден (мин. 2 седишта)

Pin It on Pinterest