Карневал во Венеција

Авионски програми 2024 > Карневал во Венеција

Карневал во Венеција

Карневал во ВЕНЕЦИЈА

Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања

ПЕРИОД: 10.02-13.02.2024 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 333 евра (20.650 денари)

 

 

НАПОМЕНИ:

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

 

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 15 патници

 

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

 

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

 

 

 

Програма

1
10. Февруари (Сабота) СКОПЈЕ - ВЕНЕЦИЈА
  Состанок на групата на Аеродромот во Скопје во 11:00 часот. Полетување за Венеција во 12:35 и слетување во 14:30 часот. Трансфер од Аеродромот до хотелот и сместување. Разглед на Венеција: Плоштадот Сан Марко со Базиликата, Дуждевата Палата, ренесансната Саат-кула, Мостот на воздишките... Слободно време за прошетки и уживање во карневалската атмосфера. Ноќевање.
2
11. Февруари (Недела) МУРАНО - БУРАНО – ВЕНЕЦИЈА
  Појадок. Факултативна екскурзија до волшебните острови на венецијанската лагуна – Мурано и Бурано. Ќе присуствувате на едно незаборавно искуство кога “маестро“ создава неверојатни стаклени фигури, каде се продаваат прекрасни рачно изработени стаклени производи и традиционална венецијанска чипка. Прошетката продолжува покрај Каналот Гранде и Мостот Риалто во Венеција, покрај ревиите со карневалски костими на Плоштадот Сан Марко. Препорачуваме да ја насликате венецијанската маска и да ја понесете како сувенир. Во вечерните часови, слободно време за вкусување на некој италијански специјалитет... Ноќевање.
3
12. Февруари (Понеделник) ВЕРОНА
  Појадок. Факултативна посета на Верона – позната по Ромео и Јулија, градот каде се пишуваат најубавите љубовни писма и најдобрите романтични приказни. Разгледување на Верона: Плоштадите Бра, Ербе и Данте, Куќата на Јулија, Амфитеатарот... Враќање во хотелот во вечерните часови. Ноќевање.
4
13. Февруари (Вторник) ВЕНЕЦИЈА - СКОПЈЕ
  Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки и шопинг. Трансфер до Аеродромот во Венеција. Полетување за Скопје во 15:00 и слетување во 16:45 часот.

Цената покрива:

- Организација на аранжманот и придружник на патувањето
- Авионски превоз на релација Скопје-Венеција-Скопје со вклучени аеродромски такси
- Трансфер во Венеција од аеродромот до хотелот и обратно
- Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 40x30x20cm со максимум 10 кг)
- Сместување во Хотел Lugano 4* (www.hotellugano.it/en) во Венеција/ Местре со 3 ноќевања со појадок
- Разглед на Венеција

Цената Не покрива?

 • - Рачен багаж (уште 1 торба/куфер со димензии 55х40х23cm до 10kg)
 • - Багаж за чекирање 1 куфер до 20kg
 • - Факултативен излет до островите Мурано и Бурано и прошетка во Венеција 50 евра
 • - Посета на Верона 50 евра
 • - Туристичка такса (се плаќа во хотелот на рецепција)
 • - Влезници во локалитетите, карти за локален превоз (бродска карта за Венеција 20 евра)
 • - Патничко – здравствено осигурување

Pin It on Pinterest