Вила Димитра

 

ВИЛА ДИМИТРА се наоѓа во близина на центарот на Калитеа одалечена од плажа на околу 10 минути пешачење, 500м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште. Во близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, бутици и продавници. Оваа вила располага со 1/3, 1/4 и 1/5 студија (опремени со кујна, wc, клима, ТВ и тераса).

ВИЛА ДИМИТРА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Сутерен 1/3  студио

1/3  студио

1/4  студио

1/5 студио

Промо цени на кои не следи попуст

19.05-26.05.2019

7

49

59

69

79

Промо цени

26.05-02.06.2019

7

79

109

119

139

Промо цени

02.06-09.06.2019

7

119

139

149

179

 

09.06-16.06.2019

7

199

219

239

259

 

16.06-23.06.2019

7

229

249

259

269

 

23.06-30.06.2019

7

279

299

309

339

 

30.06-07.07.2019

7

309

329

339

359

 

07.07-14.07.2019

7

319

339

349

379

 

14.07-21.07.2019

7

349

369

379

419

 

21.07-28.07.2019

7

359

379

389

429

 

28.07-04.08.2019

7

359

379

389

429

 

04.08-11.08.2019

7

359

379

389

429

 

11.08-18.08.2019

7

319

339

349

369

 

18.08-25.08.2019

7

279

299

319

349

 

25.08-01.09.2019

7

239

249

269

279

 

01.09-08.09.2019

7

159

169

179

199

 

08.09-15.09.2019

7

119

129

139

149

 

15.09-22.09.2019

7

69

79

89

99

Промо цени

22.09-29.09.2019

7

49

59

69

79

Промо цени

 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања  во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

 Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз: 4:00 часот  Скопје, Дрводекор и чини:

 35€ по лице       - Деца од 2 до 11,99 год:25€ по лице       - Деца до 1,99 год бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·       Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·       Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·       Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·       Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·       Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·       Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ                          

 Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Pin It on Pinterest