HOTEL RILA 4*-

Локација : во центарот на Боровец 
Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски патеките, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во состав на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

 

 

Полупансион

 

27.12 - 04.01

15.02 - 21.02

 

 25.01 - 14.02

 

05.01 - 24.01

22.02 - 07.03

 

13.12 - 26.12

08.03 - 14.03

 

 

 15.03 - 12.04

Person in Signature Twin room Resort view

 

115,50 €

 

93,50 €

 

80,40 €

 

67,50 €

 

48 €

Person in Signature Twin room Slope view

 

121 €

 

99 €

 

85,50 €

 

73,20 €

 

53,50 €

Person in Superior room Resort view

 

115,50 €

 

93,50 €

 

80,40 €

 

67,50 €

 

48 €

Person in Family room Resort view

 

115,50 €

 

93,50 €

 

80,40 €

 

67,50 €

 

48 €

Person in Superior room Interconnecting                Resort view

 

115,50 €

 

93,50 €

 

80,40 €

 

67,50 €

 

48 €

Person in Superior room Slope view

 

121 €

 

99 €

 

85,50 €

 

73,20 €

 

53,50 €

Person in Family  room  Slope view

 

121 €

 

99 €

 

85,50 €

 

73,20 €

 

53,50 €

Person in Superior room Interconnecting               Slope view

 

121 €

 

99 €

 

85,50 €

 

73,20 €

 

53,50 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен 25м, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, cryo cabin, релакс соба, фитнес, интернет, паркинг, детско катче (15ч-23ч) и игротека.

Попусти и доплати:
Деца до 1.99год. - бесплатно
Дете од 2-11.99 год. во Signature or Superior room со двајца возрасни - 25€ на ден

Дете од 2-13.99 год. во Family room со двајца возрасни - 25€ на ден

Еден возрасен со деца 2-11.99 год - возрасен плаќа за еднокреветна соба, а децата плаќаат по 25€ на ден

Еднокреветна соба - се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 80€, дете 2-11,99г. - 40€ 

 

Во цените не е вклучено: патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 мкд

Опис на соби:
*SIGNATURE TWIN ROOM - 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*SUPERIOR Twin or King room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*Interconnecting SUPERIOR Twin /King room: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата - калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/King Rooms.
*SUPERIOR Family room - 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 13,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
*SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса.Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години
Сите соби и апартмани имаат балкони со поглед на стазите или со поглед на ресорт, телевизор со рамен екран и телефон.

  ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА КАМЕЛИЈА ТУРС

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest