Hotel Putnik 4*

Хотелот Путник се наоѓа на надморска височина од 1.650 метри, во најубавиот дел на Копаоник – Сончевата долина. Целосно реновираниот хотел на гостите им нуди се она што нивниот престој би го направило комфорен, попријатен и  интересен. Хотелот располага со 116 сместувачки единици  (стандард или фамилијарни соби како и апартмани).  Хотелот ги нуди следните можности: SPA & WELLNESS центар, пансионски ресторан, лоби-бар, игротека за деца, фитнес центар, конгресен центар и сала за состаноци, скијалиште во состав на хотелот, отворено спортски терени, паркинг, банкомат и сувенирница, како и секојдневен трансфер со минибус од и до ски-терените за своите гости. Во состав на хотелот се наоѓа и супериор Вила Путник (со фамилијарни и стандард соби)

Х О Т Е Л  П У Т Н И К  4 *

СУПЕРИОР   В И Л А  П У Т Н И К  4*

Период

Услуга

Стандард

 Фамилијарна

Апартман

Стандард

Фамилијарна

1/1

1/2  1/3

1/3      1/4

Мин. 4 лица

1/1

1/2

1/3      1/4

01.12 - 19.12

 

 

ПОЛУ

 

ПАНСИОН

107

71

78

85

139

92

92

20.12 - 28.12

113

75

83

90

147

98

98

29.12  - 01.01

195

130

143

156

254

169

169

02.01 – 06.03

128

85

94

102

166

111

111

07.03 – 10.03

143

95

105

114

186

124

124

11.03 – 04.04

107

71

78

85

139

92

92

* Цените се изразени во по лице по ноќевање.    

*Доплата за 1/1 соба – 50% од дадената цена.

* Цена за ВВ се намалува за 10 % од цената за полупансион.

* Свечена Новогодишна Вечера 31.12.2020 е вклучено во цена, како и  Божиќните Вечери на: 25.12.2020 и 07.01.2021

 

Почитувани граѓани наскоро ќе Ве известиме за новите протоколи (информирајте се во агенција).

Пријава во: 14.00 часот  /  Одјава во: 10.00 часот

  

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

- Деца до 3 години – бесплатно;  

- Деца 3-12 години во придружба на возрасно лице ако користат посебно легло – 70 % од цената или

заедничко легло - 50 % од цената

 

 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: Цените се однесуваат за 01.12.2020 – 04.04.2021година, изразени во евра по лице/ дневно

 

 РАН БУКИНГ до 31.10:

Начин на плаќање 50 % уплата најдоцна 3 дена по направена резервација поради нејзина потврда.

Останатиот износ до 100 % - 20 дена пред започнување на аранжманот

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Wellness&SPA, затворен базен за возрасни, затворен базен за деца,  Jacuzzi, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања, фитнес центар

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Такса за престој по лице на ден: деца до 7 години-бесплатно; деца 7-15 -35 денари; возрасни 65 денари. Масажа и Амам-потребна е резервација, игротека за деца, осигурување по лице/дневно 15 денари.

 

 

 
 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest