Вили Такис и Марија

ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос.Има прекрасна долга песочна плажа која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци.Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови,таверни... Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите,  супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи.Вилата е лоцирана централно во Јерисос, оддалечена е околу 100 м од море/ плажа. Студијата и апартманите содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), бесплатен интернет, тераса . Собите се наоѓаат на прв кат.

 

Термин

Ноќевања

1/3 апартман

1/4 студио

1/4 апартман

1/6-10/6

9

165

180

185

10/6-19/6

9

270

280

295

19/6-28/6

9

315

330

375

28/6-7/7

9

405

425

485

7/7-16/7

9

465

485

535

16/7-25/7

9

525

545

595

25/7-3/8

9

525

545

595

3/8-12/8

9

525

545

595

12/8-21/8

9

455

475

535

21/8-30/8

9

420

440

495

30/8-9/9

10

315

330

375

9/9-19/9

10

270

280

305

19/9-1/10

12

165

190

210

 

Напомени и услови:

-Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд. Истите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.

oЗа возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

oЗа деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)

oДеца до 2 години бесплатно, без седиште

-Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

-Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

-За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

-Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

-Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

-Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.camelliatravel.com.mk ) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.

-Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.

-Клиентите кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

-За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

-Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

-Т.А. „Камелија Турс“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернетот во кој-било објект од целата понуда.

-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

-Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Т.А. „Камелија Турс и на самата агенција.  

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 ·Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ  

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest