Вила Мариа

 Вила “MARIA се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори веднаш наспроти хотел Platon, 50m, од црквата и околу 100m од плажа. Располага со трокреветни студија (на I и II кат) и четворокреветни студија (на II кат). Во трокреветните студија има еден брачен и едно единечено легло. Во четворокреветните има еден брачен и две единечни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер..,(кујната е одделена од спалната соба), тоалет, балкон со масичка со столчиња со поглед кон булеварот и хотелот Платон, клима, ТВ, гардеробер. Wi-Fi интернет - Бесплатен. Наспроти вилата има супермаркет. 

 

"MARIA"
Неи Пори

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

19

26

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7*

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/3 студио

45

65

85

105

125

145

280

310

340

340

340

340

340

310

145

110

85

65

50

1/4 студио

45

70

95

115

135

155

305

340

370

370

370

370

370

340

155

120

95

70

55

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

 

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 9 ноќи/10 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

 

  

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

-  Доплата за клима - 5€ од ден (се плаќа на лице место);

-  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.

 

 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ                                          

 

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор!

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • - Доплата за клима - 5€ од ден (се плаќа на лице место);
  • - Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

Pin It on Pinterest