Крф

  Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување. Oстровот Крф, втор по големина во Јонското Море e познат како зелениот бисер на Медитеранот. Можеме до бескрај да ги опишуваме плажите кои ги има на број и по вкус за секого, кристално чистата вода која е во состав на секој отсликан пејзаж, богатиот ноќен живот, традиционалниот вкус на медитеранската клима и на локалните пијалаци како пиво од ѓумбир и ликерот kumquat.  И ова лето посетете го островот Крф..

Термин

Редовна цена 

01.06 – 08.06.2019

119 eвра

08.06 – 15.06.2019

119 евра

15.06 – 22.06.2019

119 евра

22.06 – 29.06.2019

139 евра

29.06 – 06.07.2019

159 евра

06.07 – 13.07.2019

169 евра

13.07 – 20.07.2019

209 евра

20.07 – 27.07.2019

209 евра

27.07 – 03.08.2019

209 евра

03.08 – 10.08.2019

209 евра

10.08 – 17.08.2019

209 евра

17.08 – 24.08.2019

209 евра

24.08– 31.08.2019

209 евра

31.08 – 07.09.2019

139 евра

07.09 – 14.09.2019

119 евра

14.09 – 21.09.2019

119 евра

21.09 – 28.09.2019

119 евра

 

КРФ – ИПСОС Вила ЈУЛИАНОСРелативно новоградба лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата.Вилата располага со:Студија за 2 лица, Апартман за 4 лица дуплекс (со посебни спални)Сите се опремени со сопствена физички одделена кујна и комплетно опремена (голем шпорет со рерна, тостер, голем фрижидер, чаши, филџани, лажици, вилушки, ножеви, ѓезве, тенџере) тоалет, балкон, wi-fi и клима (која не е вклучена во цената и се доплаќа кај самиот сопственик на вилата, 6 евра на ден

*** За сите излети организирниот превоз ќе чека кај игралиштето, кое се наоѓа на 50 тина метри од вилата.

АРАНЖМАНОТ ЛЕТО НА КРФ ВКЛУЧУВА:
 • 7 ноќевања, 8 дена на Крф/Ипсос
 • Автобуски превоз Скопје – Крф – Скопје
 • Траект/брод Игуменица – Крф – Игуменица
 • Придружник за време на патувањето и во текот на 8 дена на Крф, организиран престој и дополнителни бенефиции

 АРАНЖМАНОТ ЛЕТО НА КРФ НЕ ВКЛУЧУВА:

ü  Патничко и здравствено осигурување .

ü  Задолжителна туристичка такса која се наплаќа од 01.01.2018 год (дневно по соба: 1 е на лице место)

ü  Организиран излет со превоз на плажата Глифада – 15 евра

ü  Превоз и прошетка до градот Крф – 10 евра

ü  Еднодневен излет со брод (крстарење по североисточниот брег со вклучен ручек и пијалак) и посета на неколку плажи – 25 евра во јуни и септември, 30 евра во јули и август

ü  Еднодневен излет до Палеокастрица и Сидари ( посета на повеќе плажи, туристички атракции и beach барови) – 25 евра

ü  Посета на Акваленд со вклучена влезница и превоз – 25 евра во јуни и септември, 30 евра во јули и август

ü  Еднодневен излет со брод (крстарење низ неколку мали острови, посета на плажата Blue Lagoon и посета на градчето Сивота) – 30 евра

ü  Еднодневен излет со брод (крстарење по југоисточната обала и посета на прекрасните острови Паксос и Антипаксос и посета на сините пештери) – 25 евра во јуни и септември, 30 евра во јули и август

НАПОМЕНА:

·     За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена
·     За споен термин, се плаќа редовата цена за првиот термин, а се одземаат 20 евра по лице за превозот од редовната цена на вториот термин (за цените со попуст нема намалување за споен термин)
·     Термините во  табелата се ден на почнување на аранжманот
·     Седиштата се нумерирани
·     За сопствен превоз се одземаат 20 евра од цената на понудата, а патниците сами го организираат патот со траектот до и од Крф 
·     Трето лице на дополнителен кревет плаќа 70% од цената (за цените со попуст нема намалување)
·     Користење само на превоз со вклучена траект карта е 70 евра
·     За дете до 2 год. бесплатно, не користи кревет и седиште во автобус
·     За дете од 2 до 11.99 год. на дополнителен кревет се плаќа 50% од цената

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

 • Задолжителна туристичка такса која се наплаќа од 01.01.2018 год (дневно по соба: 1 е на лице место)
 • Патничко и здравствено осигурување .
 • Организиран излет со превоз на плажата Глифада – 15 евра
 • Превоз и прошетка до градот Крф – 10 евра
 • Еднодневен излет со брод (крстарење по североисточниот брег со вклучен ручек и пијалак) и посета на неколку плажи – 25 евра во јуни и септември, 30 евра во јули и август
 • Еднодневен излет до Палеокастрица и Сидари ( посета на повеќе плажи, туристички атракции и beach барови) – 25 евра
 • Посета на Акваленд со вклучена влезница и превоз – 25 евра во јуни и септември, 30 евра во јули и август
 • Еднодневен излет со брод (крстарење низ неколку мали острови, посета на плажата Blue Lagoon и посета на градчето Сивота) – 30 евра
 • Еднодневен излет со брод (крстарење по југоисточната обала и посета на прекрасните острови Паксос и Антипаксос и посета на сините пештери) – 25 евра во јуни и септември, 30 евра во јули и август

Pin It on Pinterest