Хотел Флора

 Торони се наоѓа во југоисточниот дел од вториот крак на полуостровот Ситонија.Долгата песочна плажа и тиркизната боја на егејот заокружени со боровата шума го прават ова место вистински рај.Убава пешачка патека покрај плажа,многу детски занимливости,ресторани,маркети ,а пред се и највкусната и свежа риба се служи во Торони.Идеално место за одмор за секоја возраст.Фамилијарен Хотел Флора е лоциран на само неколку чекори до плажа.Убаво опремени 1/3 студија во кој има еден дупол кревет и еденпоединечен кревет, со опремена кујна со кујнски инвентар,мал фрижидер,решо,респиратор,Тв,клима уред,купатило со вц, и балкони со поглед на море и 1/4 апартмани со еден дупол кревет во кујната и два поединечни кревети во спалната соба и балкон со поглед на море.Има паркинг простор за гостите од вилата. КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  И ПАРКИНГ Е БЕСПЛАТНО.

 

 

 

Цени за пакет аранжман

7HB(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)со превоз по лице

 

Цени по лице за 7 HB (доручек и вечера) без превоз

Цени за пакет аранжман

7HB(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)со превоз по лице

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

*19

*26

*02

*09

*16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

*01

*08

*15

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

бр. соба 12

макс. 3лица

 

139

 

 

159

 

189

 

229

 

249

 

259

 

269

 

279

 

279

 

289

 

289

 

289

 

289

 

279

 

269

 

259

 

169

 

139

Апартман1/4

бр. соба Б4

макс.

 4 лица

 

189

 

 

229

 

269

 

299

 

319

 

329

 

339

 

359

 

369

 

369

 

369

 

369

 

369

 

349

 

339

 

309

 

209

 

139

 

 ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА:

- 7  ПОЛУПАНСИОНИ - ДОРУЧЕК  И ВЕЧЕРА со АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

- ТРЕТО И ЧЕТВРТО ЛИЦЕ – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколу користи

  ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:                     35 € за возрасни;            25€ за деца до 12 години;         Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Доручекот и вечерата се дело на грчката кујна,приготвено од  кувари со долгогодишно искуство.Доручекот е составен од повеќе врсти на млечни производи,сувомеснати производи,јајца,тестенини домашно приготвени,банички,лиснато,мед,џем,путер,млеко,кафе,чај.Вечерата е многу богата созелени салати,занзики,мелиџано,фета,тиквички многу вкусни сосови,голем избор од скара(гиро,сувлаки,полнета плескавица,кременадла,колбас) риба,традиционални готвени јадења,пасти,пици и десерт избор од баклава,кадаиф,сладолед или овошје.

Доручек од 09:00  - 10:30 часот       Вечера од 20:00 – 23:00 часот

 

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;

- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;

-СТУДИЈАТА И АПАРТМАНИТЕ ИМААТ ПЕШКИРИ,САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА.

 

1 кат

СТУДИО БР.12 (1/3)   3 ЛИЦА

Располага со еден дупол кревет(француски) и еден поединечен кревет, кујна опремена со кујнски инвентар,фрижидер,решо со две рингли, респиратор,плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и WC.Студиото излегува на тераса со маса и столици и има поглед  на море.

 

АПАРТМАН Б4 (1/2) +(1/2)  4 ЛИЦА

Располага со една спална и посебна кујна.Во спалната соба има два поединечни кревети-комотни,плакар за алишта,тв,клима уред и излегува на тераса, во кујната има еден дупол кревет ,плакар за алишта,тв,клима уред.Кујната е комплетно опремена со кујнскиинвентар,фрижидер ,респиратор.решо со две рингли. и од овде се излегува на тераса со страничен поглед на море.Апартманот има сопствено купатило и WC.

Собите имаат пешкири,сапун и тоалетна хартија.Во секоја соба има клима.Има WI – FI.Чистењето на собите е на секој три дена

Има сопствен паркинг.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 ·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 ·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ  

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest