Вила Маринос

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров...Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.Вила MARINOS („А“ кат.)  50 метри од плажа . Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето).

Цените се дадени во ЕУР, плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 62 ден.)

Вила MARINOS – Лаганас

ПАКЕТ АРР (бус + брод + сместување) по ЛИЦЕ

ПЕРИОД

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

13.06. – 21.06.2019

7

155 €

143 €

20.06. – 28.06.2019

7

165 €

153 €

27.06. – 05.07.2019

7

185 €

170 €

04.07. – 12.07.2019

7

205 €

190 €

11.07. – 19.07.2019

7

225 €

206 €

18.07. – 26.07.2019

7

235 €

216 €

25.07. – 02.08.2019

7

235 €

216 €

01.08. – 09.08.2019

7

235 €

216 €

08.08. – 16.08.2019

7

235 €

216 €

15.08. – 23.08.2019

7

225 €

210 €

22.08. – 30.08.2019

7

195 €

180 €

29.08. – 06.09.2019

7

155 €

143 €

05.09. – 13.09.2019

7

125 €

116 €

12.09. – 20.09.2019

7

110 €

105 €

19.09. – 27.09.2019

7

100 €

90 €

26.09. – 04.10.2019

7

90 €

80 €

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

Време на поаѓање превоз за Закинтос :  18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

- НАПОМЕНА:

-Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти еследниот ден !

- ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице

 Доплати

-Деца од 2-11.99 год на дополнително легло - БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50 €)

-Патничко и здравствено осигурување

 Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 ·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ       

                                                           Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор!

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest