Вила Врахос

Гратчето Афитос е едно од најубавите на Халкидики, автентично со својата архитектура, камени куќи, тесни улички, прекрасни традиционални ресторани, продавници...

Опис  Вила „Vrachos“ е лоцирана на најдобра локација во Афитос, со прекрасен поглед на заливот „Toroneos”. Во склоп на вилата  има реновирани студиа ( 1 брачен кревети 1 единечен) и нереновирани апартмани (2 соби,1 брачен кревет и 1 единечен), сопствена тераса, миник ујна, тоалет, ТВ, клима

Сите сместувачки студиа/апартмани се со поглед на море, на 5 минутипешачење до плажа.

 

ВИЛА ВРАХОС - АФИТОС

ЦЕНИ за НАЕМ на СТУДИО за 7 НОЌИ

Термини

ноќевања

реновирано

реновирано

нереновирано

Коментар

1/2 студио

1/3 студио

1/3 студио

 

18.05-25.05.2019

7

80*

90*

80*

Промо

25.05-01.06.2019

7

90*

100*

90*

Промо

01.06-08.06.2019

7

100*

110*

100*

Промо

08.06-15.06.2019

7

130*

140*

130*

Промо

15.06-22.06.2019

7

150*

175*

165*

Промо

22.06-29.06.2019

7

320

350

340

 

  29.06-06.07.2019

7

350

390

380

 

  06.07-13.07.2019

7

370

420

410

 

  13.07-20.07.2019

7

390

440

430

 

  20.07-27.07.2019

7

390

440

430

 

  27.07-03.08.2019

7

390

440

430

 

  03.08-10.08.2019

7

390

440

430

 

  10.08-17.08.2019

7

390

440

430

 

  17.08-24.08.2019

7

370

420

410

 

  24.08-31.08.2019

7

230

240

230

 

  31.08-07.09.2019

7

145*

155*

150*

Промо

  07.09-14.09.2019

7

140*

145*

140*

Промо

  14.09-21.09.2019

7

110*

120*

110*

Промо

  21.09-28.09.2019

7

90*

100*

100*

Промо

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања  во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

 *  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:

·  Сместување во собите е после 14 часот по локално време,

·  Напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз: 4:00 часот  Скопје, Дрводекор и чини: 

 35€ по лице       - Деца од 2 до 11,99 год:25€ по лице       - Деца до 1,99 год бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·    Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·   Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·    Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·    Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ                         

 

 Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Pin It on Pinterest