Копаоник

> Копаоник

Копаоник

 

КОПАОНИК НОВА ГОДИНА

30.12.2023- 02.01.2024

www.kopapartmani.co.rs 

Дочекајте ја Новата 2024 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ,  со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК...

 Apart Hotel Kopaonik се наоѓа во викенд населбата Брзече на 18км од ски центарот Копаоник. Директно поврзан со гондола која се наоѓа 300м од хотелот и води од Бела Река (Брзече) до Мали Караман (Копаоник). 

 Секоја соба е опремена со брачен или два единечни кревети, Wi-Fi, фрижидер,  сопствен тоалет и кујна. 

 Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi интернет конекција.      

 Вклучено

 •  2 полни пансиони + 2 свечени вечери 
 •  1 полу пансион 
 •  Пратител на патување 
 •  Автобуски превоз 

 

              Термин 

   30.12.2023 - 02.01.2024

              Ран Букинг:

     180€  до  01.11.2023

            Редовна цена  

  199 

ВАЖНИ   И Н Ф О Р М А Ц И И

*Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.

 Начин на плаќање е во денерска противвредност 62..

*Цената на аранжманот е пресметана на минимум 40 лица (автобус)

*Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот 7 дена пред терминот за патување.

Или доколку се согласи групата се зголемува цената во зависност на број на патници колку се пријавени.

*2 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за време и

место на тргнување или патниците да се обратат во Агенција за време и место на поагање

*Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа (пасош не постар од 3 месеци по враќање од патувањето или со лична карта)

 уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.

*Аконтацијата се уплака: 30% автобуски програм доколку не е поинаку назначено.

*Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е  износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.

*Патникот го потпишува Договорот за патување штом го прочитал Аранжманот и е согласен со истиот.

*Доколку патникот е незадоволен има право да се обрати на претставникот на агенцијата и на лице место да пополни Записник;

или може во рок од 5 работни дена по завршување на аранжманот да поднесе приговор

*Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена такса, копнен сообраќај, додатен багаж).

Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети,

во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите по политиката на локалната агенција.

Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор.

*Се замолуваат патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

*Се информираат патниците дека со себе можат да носат 1 патна торба како и личен багаж доколку носат скии треба да ги пријават.

Се информираат патниците доколку носат ски опрема да пријават во агенција поради типот на автобусот кои ке ги вози.

*Поради густиот сообраќај или зимската сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

*Патниците се симнуваат до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира возилото,

доколку има снег на патот локалниот партнер во интерес на патниците може да си најми друг автобус

или комбиња само поради непристапност на патот во зимските услови.

*Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет.

 *Сместување на патниците е во 14ч,услуги пансионски се по протоколи на самиот хотел

*Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради

(непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување,

непочитување на саатнините закажана однапред од страна на агенцијата и локалниот водич.)

*Агенцијата задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини

во програмата застој во сообраќај, локални штрајкови, снег на пат, локали предупредувања,

каснење на патници, непочитување на саатнина закажана однапред од страна на агенцијата. 

 * Важат општите услови на ТА Камелија Турс-Туроператор со Лиценца-А членка на СКТМ

Слични Понуди

Програма

1
30.12.2023 Скопје - Копаоник
  Состанок на групата од пред Дрво Декор во 07:00 часот. Поаѓање кон Kопаоник со попатни паузи. Пристигнување во Брзече и сместување во хотелот.Ручек.Слободно време за индивидуални активности во Брзече.Вечера.Ноќевање.
 • Превоз
 • Ручек
 • Вечера
2
31.12.2023 Копаоник
  Појадок. По појадокотза љубителите на зимскиот спорт можност за опционална посета на скијачките центри каде се и многуте кафулиња, салаши и ресторани. Заминувањекон Копаоник и запознавање со нивните убавини. Организиран превоз со шатл-бус до центарот на Копаоник.
  Напомена:
  (Moжност за скијачите: превоз со гондола на оддалеченост од 300м од хотелот - Бела река која води до Мали Караман која се плаќа на лице место)
  Во договорено време со водичот,враќање во хотел и припрема за најлудата ноќ. Свечена вечера со музика и забава до раните утрински часови.Ноќевање.
 • Појадок
 • Свечена вечера
 • Можност за прошетка до ски центарот на Копаоник
3
01.01.2024
  Појадок. По појадокот,Слободни активности и заминување до скијачките центри со шатл бус. Уживање во убавините на Копаоник.. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Во вечерните часови забава и реприза од 31.12.2022. Свечена вечера и музика. Ноќевање.
 • Појадок
 • Ручек
 • Вечера
 • Трансфер до ски центарот на Копаоник
4
02.01.2024
  Појадок. По појадокот одјава од хотелот и заминување. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Во вечерните часови пристигнување во Скопје
 • Појадок
 • Превоз

Цената покрива:

Превоз со високотуристички автобус со пратител на патување
Oрганизација и водство на патувањето
Трансфер со шатл бус со скијачките центри на Копаоник на 01.01.2023
2 полни пансиони и 1 полупансион според правилата на хотелот
2 свечени вечери ( 31.12 и 01.01.2024 со музика )

Цената Не покрива?

 • Дополнителни индивидуални барања и трошоци
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 31.12.2023 5 €
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција 1€ од ноќ
 • Жичара-Бела река до Мали Караман гондола
 • Патничко осигурување – 5€ до 62 години (Задолжително)
 • Со сопствен превоз се одзема 10 €
 • Деца од 5 до 9 години - Плаќаат 140 € користат сите услуги за Нова Година

Pin It on Pinterest