Вила Атина - Паралија

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Паралија > Вила Атина - Паралија

Вила Атина - Паралија

         Вила АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар.           

         Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

        Вилата располага со 1/2, 1/3 студија и еко студија, и еден АПП. Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ.

         

         GPS Координати: 40°15'54.4"N 22°35'48.1"E или 40 40.265159045402044, 22.596170999843146

             ЛЕТО 2023

Вила АТИНА -ПАРАЛИА

Термин

Ноќ

1/2 Еко студио

1/2 студио

1/3 студио

2/2 Апартман

20.05-27.05.2023

7

59 €

69 €

79 €

109 €

27.05-03.06.2023

7

79 €

89 €

99 €

149 €

03.06-10.06.2023

7

159 €

169 €

199 €

219 €

10.06-17.06.2023

7

189 €

199 €

239 €

259 €

17.06-24.06.2023

7

219 €

229 €

259 €

279 €

24.06-01.07.2023

7

249 €

259 €

289 €

299 €

01.07-08.07.2023

7

309 €

319 €

359 €

389 €

08.07-15.07.2023

7

309 €

319 €

359 €

389 €

15.07-22.07.2023

7

309 €

319 €

359 €

389 €

22.07-29.07.2023

7

309 €

319 €

359 €

389 €

29.07-05.08.2023

7

369 €

389 €

429 €

469 €

05.08-12.08.2023

7

369 €

389 €

429 €

469 €

12.08-19.08.2023

7

349 €

359 €

399 €

439 €

19.08-26.08.2023

7

269 €

279 €

309 €

329 €

26.08-02.09.2023

7

249 €

259 €

299 €

309 €

02.09-09.09.2023

7

219 €

229 €

269 €

279 €

09.09-16.09.2023

7

179 €

189 €

219 €

259 €

16.09-23.09.2023

7

149 €

159 €

189 €

229 €

23.09-30.09.2023

7

109 €

119 €

149 €

209 €

   Инфо:

 o    Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

 o    Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 o    Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари.

 o    Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите

      ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиерија (секоја Сабота)

   ·         Скопје (Дрводекор) – 45 еур по лице

   ·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена

    ·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

   Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз 

   во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

 

  НАПОМЕНИ:

 

 

           Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

           Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

           Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

       по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник,

        немаат право на надомест на средства за разликата во цена

          Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

       Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

       Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

        Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

           Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

           За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

          По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

          Во случај на причинета материјална штета за време на престојот,

          корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

           Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

           Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

          Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

         Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

       доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

        Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

        недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

  

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest