Хотел Путник

 Хотелот се наоѓа на 1.650 м.н.в, во најубавиот дел на Копаоник во Сончева планина. Целосно реновиран насвоите гости им овозможува се што би можело да го направи нивниот престој на Копаоник: попријатен, покомфорен и поинтересен: SPA & WELLNESS Центар, пансионски ресторан, фитнес центар, Детско катче, конгресен центар и сала за состаноци, паркинг, банкомат, сувенирница, како и повеќеспортски терени и скијалишен дел. Хотелот нуди 270 легла од кои на располагање на гостите се 83 стандард соби, 13 фамилијарни и 6 луксузно опремени апартмани. Во состав на хотелот е и Супериор Вила Путник која нуди 6 фамилијарнио и 8 стандард соби. За своите гости хотелот секојдневно организира трансфер со минибус од хотелот до ски-терените и назад

 

 

HOTEL PUTNIK KOPAONIK 4*

 

 

SUPERIOR VILA PUTNIK KOPAONIK 4*

 

 

 

 

 

РАН БУКИНГ  10% ДО 31.10.2019.

 

 

 

 

 

ПЕРИОД

УСЛУГА

1/2

1/3

1/4

1/1

(MIN 4 OSOBE)

1/2

1/3

1/4

1/1

 

 

 

STANDARD I FAMILY

STANDARD

APARTMAN

 

STANDARD I FAMILY

 

STANDARD

 

01-28.12.

полупансион

                         79€

119€

87€

                              103€

155€

 

29.12.-01.01.

                         99€

149€

109€

                              129€

194€

 

02.01-05.04.

 

                         79€

119€

87€

                              103€

155€

 

* Цените се изразени во евра по лице по ноќевање

*    Доплата за 1/1 соба изнесува 50 % од дадената цена

*    Цена за ноќевање со појадок се намалува за 10 % од дадената цена за полупансион

*    Свечената Новогодишна Вечера на 31.12.2019, Божиќните Вечери на 25.12.2019 и 07.01.2020 се

       вклучени во цената

* За групи поголеми од 20 лица – цените се на барање

Услови за деца:

ØДеца до 3 години – бесплатно

ØДеца 3-12 години кои престојуваат со две возрасни лица плаќаат: 70 % од цената ако користат посебно легло или 50 % ако користат заедничко легло

 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ

 §Цените се со важност во период: 01.12.2019 – 05.04.2020 година и се изразени во евра, по лице/дневно

§Цените се формирани на ден: 16.08.2019 година врз база на политиката на хотелот и не можат да бидат предмет на приговор/рекламација

§Ран букинг: 10 % попуст до 31.10.2019 година

§Начин на плаќање: 50 % уплата најдоцна 3 дена по добивање на профактурата поради потврда на резервацијата. Останатиот износ 100 % да се исплати најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманот.

§Бројот на соби е ограничен !!!

 УСЛУГИ И СОДРЖИНА ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА :

 ØКористење на Wellness & Spa Центарот

ØЗатворен базен за возрасни

ØЗатворен базен за децa

ØЏакузи

ØФинска сауна

ØРуска сауна

ØИнфрацрвена сауна

ØТурска бања

ØТапидариум

ØФитнес центар  и

ØПаркинг

 УСЛУГИ КОИ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА:

§Масажа и Амам (на барање)

§Детско катче

§Такса за престој по лице на ден: возрасни 100 српски динари; деца 0-7 години Бесплатно; 7-15 години на 50  српски динари

§Осигурување (за секое леце, без оглед на возраста) - 20 српски динари

§Дневниот престој се користи во период: 12-18 часот

 НАПОМЕНИ:

*Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

*Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари

*Пасошот треба да важи минимум 3  месеци по завршување на патувањето и можност за патување со лична карта

*Важат Општите услови на Т.А Камелија Турс-Туроператор со лиценца-А членка на СКТМ

Организатор на ова патување е Камелија Турс:  Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА СКОПЈЕ  (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции

*Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањетои промена на цената на аранжманот поради покачување на цената  поради повеќе причини

 

 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest