Охрид-Hotel Aura 4*

Македонија > Охрид-Hotel Aura 4*

Охрид-Hotel Aura 4*

 Охрид — град во југозападниот дел на Македонија, на североисточното крајбрежје на Охридското Езеро, кое по градот го носи и своето име. Охрид и Охридското Езеро се едни од главните туристички места во Македонија. Поради големиот број на цркви и манастири, градот е познат како Балкански и Европски Ерусалим. Охрид е познат и како „град на светлината“ што претставува буквален превод на неговото старо име, Лихнид. Охридскиот регион е вклучен во светското населдство на УНЕСКО. Современиот Охрид е наследник на античкиот Лихнид.

 Хотел Аура за незаборавно опуштање покрај Охридското Езеро.Сместен на самиот брег на Охридското езеро, во непосредна близина на Охрид, со впечатлива глетка на езерската шир која пленинуди можнот за креирање незаборавни спомени.

Со своите 74 високо-модерно опремени соби и апартмани, со врвната услуга и специјалитети, со сопствената плажа со бар, летна тераса со магичен поглед , „Аура“ не остава ниеден гостин да си замине рамнодушен, крунисувајќи ја целата приказна со прекрасни сеќавања кои будат постојана желба за уште едно несекојдневно искуство покрај Охридското Езеро.  

 

Hotel Aura 4*  

Период : 15.05.-15.09.2022

1/2  соба

27€

Напомена:

·  Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

·Пријавување и резервација  на бараниот термин е 10 дена пред започнување на аражманот

·  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време,напуштатање на собите последниот ден во 10.30часот

 Цената вклучува:

· Ноќевање со појадок по лице од ден

· Интернет

 Цената  не вклучува:

· Индивидуални трошоци

·  Туристичка такса се плаќа во хотелот 1 € од лице од ден

 Доплати и попусти

· Доплата за вечера 8€ од лице од ден

· Деца до 2,99 години се сместуваат бесплатно

· Деца од 3 до 6,99 години плаќа 50 % од цената на возрасно лице

· Деца од 7 до 10,99 години плаќа 70% од цената на возрасно лице

 

Важни информации:

·  Секоја усни и телефонски резервации се невалидни, за резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума останатиот дел се доплаќа од 7 -10 работни дена пред поаѓање

·  Побарајте Договор за патување и патничко осигурување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ                        

 

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest