Охрид- Sidera Aparthotel

> Охрид- Sidera Aparthotel

Охрид- Sidera Aparthotel

 Sidera Aparthotel  https://www.instagram.com/sidera_apartments/?hl=en

 Охрид — град во југозападниот дел на Македонија, на североисточното крајбрежје на Охридското Езеро, кое по градот го носи и своето име. Охрид и Охридското Езеро се едни од главните туристички места во Македонија. Поради големиот број на цркви и манастири, градот е познат како Балкански и Европски Ерусалим. Охрид е познат и како „град на светлината“ што претставува буквален превод на неговото старо име, Лихнид. Охридскиот регион е вклучен во светското населдство на УНЕСКО. Современиот Охрид е наследник на античкиот Лихнид..

Sidera AparthotelКарактеризирана Вила со 4 звезди е нов објект, кој се наоѓа во центарот во непосредна близина на Охридското крајбрежје.  Објект со современ ентериер, кој Ви нуди комфорт и удобност, прекрасно место за одмор и релаксација како и споделување убави моменти.
 Сите апартмани се опремени со удобен модерен мебел, сопствена бања со неопходни уреди, кабловска телевизија, климатизер и поглед кон Охридското езеро.Низ целата Вила има бесплатна
WI-FI
конекција за сите Ваши бежични уреди. Вила Сидера ги задоволува префинетите вкусови на сите туристи и е Вашиот идеален избор за престој во Охрид, во било кое годишно време

Опис  на соби

28.04.-

15.06.

16.06.-

05.07

06.07.-

20.07

21.07.-

27.07

28.07.-

03.08

04.08-14.08

15.08-31.08.

01.09-15.09.

16.09-25.12.

Соба број 1 (две единечни легла+софа)

52

57

62€

67€

72€

67€

62€

57€

52€

Соба број 2 (француско легло+единечно легло+софа)

62

67

72

77

82

77€

72€

67€

62€

Соба број 3 (две единечни легла)

27

47

52€

57€

62€

57€

52€

47€

42€

Соба број 4 (три единечни легла)

52

57

62

67

72

67€

62€

57€

52€

Соба број 5(две единечни легла+софа)

32

52

57

62

67

62€

57€

52€

47€

Соба број 6 (француско легло+софа)

42€(2pax)/

57€ (3pax)

56€(2pax)/

62€ (3pax)

60€(2pax)/

67€ (3pax)

65€(2pax)/

72€ (3pax)

69€(2pax)/

77€ (3pax)

65€(2pax)/

72€(3pax)

60€(2pax)/

67€(3pax)

56€(2pax)/

62€(3pax)

51€(2pax)/

57€(3pax)

Соба број 7(две единечни легла)

27

47

52€

57€

62€

57€

52€

47€

42€

Соба број 8 (две единечни легла+софа)

42€(2pax)

/47€(3pax)

47€(2pax)

/52€(3pax)

51€(2pax)

/57€(3pax)

56€(2pax)

/62€(3pax)

60€(2pax)

/67€(3pax)

56€(2pax)

62/€(3pax)

51€(2pax)

57/€(3pax)

47€(2pax)

52/€(3pax)

42€(2pax)

47/€(3pax)

Соба број 9(француско легло + две софи)

72

77

82€

87€

97€

87€

82€

77€

72€

Соба број 10 (две единечни легла)

27

42

47

52€

57€

52€

47€

42€

37€

Соба број 11 (пет единечни легла)

54€(3pax)

56€ (4pax)

62€(6pax)

59€(3pax)

61€ (4pax)

67€(6pax)

63€(3pax)

65€ (4pax)

72€(6pax)

68€(3pax)

70€ (4pax)

    77€(6pax)

72€(3pax)

74€ (4pax)

82€(6pax)

68€(3pax)

70€(4pax)

77€(6pax)

63€(3pax)

65€(4pax)

72€(6pax)

59€(3pax)

61€(4pax)

67€(6pax)

54€(3pax)

56€(4pax)

62€(6pax)

 

Напомена:

·  Цените во табелата се однесуваат за наем на соба од ден (минимум 3-5 ноќевања)

·  Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

·Пријавување и резервација  на бараниот термин е 10 дена пред започнување на аражманот

·  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време,напуштатање на собите последниот ден во 10.30часот

·  Вилата поседува WIFI интернет и клима

·  Туристичка такса се плаќа во вилата 1 € од лице од ден

 Важни информации:

·  Во случај на направена штета во вилата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета

·  Секоја усни и телефонски резервации се невалидни, за резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума останатиот дел се доплаќа од 7 -10 работни дена пред поаѓање

·  Побарајте Договор за патување и патничко осигурување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ                        

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest