Охрид - Vila Central Palace

> Охрид - Vila Central Palace

Охрид - Vila Central Palace

Охрид— град во југозападниот дел на Македонија, на североисточното крајбрежје на Охридското Езеро, кое по градот го носи и своето име. Охрид и Охридското Езеро се едни од главните туристички места во Македонија. Поради големиот број на цркви и манастири, градот е познат како Балкански и Европски Ерусалим. Охрид е познат и како „град на светлината“ што претставува буквален превод на неговото старо име, Лихнид. Охридскиот регион е вклучен во светското населдство на УНЕСКО. Современиот Охрид е наследник на античкиот Лихнид.

Вила Централ Палас е лоцирана во стариот град на 50м од езерото. 7 убаво опремени соби, со маса столици,мал фрижидер,Тв,клима уред,купатило и со панорамски погледна езеротои градот... Вилата нуди можност да го осетите вистинскиот дух на Охрид во секоја смисла.

Опис  на соби

Период : 15.05.-15.09.2022

Соба број 1 (две возрасни лица ) со балкон

Две единечни легла

2.500 денари

Соба број 2 (две возрасни лица +две деца) со балкон

Двеединечни легла + две помошни легла

2.790 денари

Соба број 3 (две возрасни лица)без балкон

Две единечни легла

2.170 денари

Соба број 5 (две возрасни лица+ едно дете) француски балкон Две единечни легла + едно помошно легло

2.500 денари

Соба број 6 (две возрасни лица +две деца) со балкон

Двеединечни легла + две помошни легла

2.790 денари

Соба број 7 (две возрасни лица+ едно дете) без балкон

Две единечни легла + едно помошно легло

2.480 денари

Соба број 8 (две возрасни лица ) без балкон

Две единечни легла

2.170 денари

 

Напомена:

·  Цените во табелата се однесуваат за наем на соба од ден (минимум 3-5 ноќевања)

·  Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

·Пријавување и резервација  на бараниот термин е 10 дена пред започнување на аражманот

·  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време,напуштатање на собите последниот ден во 10.30часот

·  Вилата поседува WIFI интернет и клима

·  Туристичка такса се плаќа во вилата 1 € од лице од ден

 Важни информации:

·  Во случај на направена штета во вилата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета

·  Секоја усни и телефонски резервации се невалидни, за резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума останатиот дел се доплаќа од 7 -10 работни дена пред поаѓање

·  Побарајте Договор за патување и патничко осигурување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ                        

 Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest