Охрид -Hotel Aqualina 4*

> Охрид -Hotel Aqualina 4*

Охрид -Hotel Aqualina 4*

Охрид — град во југозападниот дел на Македонија, на североисточното крајбрежје на Охридското Езеро, кое по градот го носи и своето име. Охрид и Охридското Езеро се едни од главните туристички места во Македонија. Поради големиот број на цркви и манастири, градот е познат како Балкански и Европски Ерусалим. Охрид е познат и како „град на светлината“ што претставува буквален превод на неговото старо име, Лихнид. Охридскиот регион е вклучен во светското населдство на УНЕСКО. Современиот Охрид е наследник на античкиот Лихнид.

 Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум.Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба Ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.

 

 

Hotel Aqualina 4*  

Период : 15.05.-15.09.2022

1/2  соба

27€

Напомена:

·  Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

·Пријавување и резервација  на бараниот термин е 10 дена пред започнување на аражманот

·  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време,напуштатање на собите последниот ден во 10.30часот

 Цената вклучува:

· Ноќевање со појадок по лице од ден

· Користење на базен и лежалки поред базен

· Интернет

 Цената  не вклучува:

· Индивидуални трошоци

·  Туристичка такса се плаќа во хотелот 1 € од лице од ден

 Доплати и попусти

· Доплата за вечера 8€ од лице од ден

· Деца до 2,99 години се сместуваат бесплатно

· Деца од 3 до 6,99 години плаќа 50 % од цената на возрасно лице

· Деца од 7 до 10,99 години плаќа 70% од цената на возрасно лице

 

Важни информации:

·  Секоја усни и телефонски резервации се невалидни, за резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума останатиот дел се доплаќа од 7 -10 работни дена пред поаѓање

·  Побарајте Договор за патување и патничко осигурување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ                        

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest