Вила Теа- Калитеа

Вила Теа- Калитеа

ВИЛА ТЕА – КАЛИТЕА, ЛЕТО 2024

Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плаѓата во Калитеа, на левата страна од главната улица која води до Полихроно.

Вилата се состои од 2+1 студија и 1/3+1 студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат.

Паркинг е дозволен пред самата вила но не е препорачливо бидејќи на 30м од вилата има место за паркинг на самата улица и е бесплатен.

Наспроти вилата има продавници, ресторани, гиро, голем маркет Мазутис, фурна, продавници за сувенири, бунди, бижутерии и летна опрема.

Студијата 2+1 имаат капацитет за 2 возрасни лица + 1 дете, и одредени соби можат да примат 3 возрасни лица, но да се има во предвид дека

спaлното легло е со помали мерки. Студијата располагаат со едноспално легло со помали мерки на кој би спиеле возрасен и дете и едно единечно регуларно легло,

мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон со поглед на море, клима без доплата, ТВ и wi-fi.

Трокреветните студија имаат 3 легла, т.е едно поголемо во мерки од стандардно 90см легло, и две стандардни легла.

Капацитетот на овие студија е 3 возрасни лица или 2 возрасни со 2 деца од кој едното спие со родител на поголемото легло.

Сите студија имаат балкон со поглед на море, сопствен тоалет, мини кујна со прибор за готвење и јадење, плазма тв, клима и wi-fi.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ВИЛА ТЕА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Студио 2 возр + 1 дете

Студио 3 возр +1 дете

Коментар

19.05-26.05.2024

7

109

119

Промо цена

26.05-02.06.2024

7

159

179

Промо цена

02.06-09.06.2024

7

219

259

Промо цена

09.06-16.06.2024

7

299

329

 

16.06.-23.06.2024

7

369

399

 

23.06-30.06.2024

7

419

439

 

30.06-07.07.2024

7

539

559

 

07.07-14.07.2024

7

549

579

 

14.07-21.07.2024

7

579

609

 

21.07-28.07.2024

7

619

639

 

28.07-04.08.2024

7

619

639

 

04.08-11.08.2024

7

619

639

 

11.08-18.08.2024

7

619

639

 

18.08-25.08.2024

7

509

519

 

25.08-01.09.2024

7

449

469

 

01.09-08.09.2024

7

329

349

 

08.09-15.09.2024

7

299

319

 

15.09-22.09.2024

7

229

249

Промо цена

22.09-29.09.2024

7

149

179

Промо цена

 

- Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

·         -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице

·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице

·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице

·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Камелија Турс го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата. 

 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest