Regina Hotels

Regina Hotels

 HOTELREGINA CITY 4*

Хотелот се наоѓа наспроти плажата во Валона, располага со ресторан и бар како и преубав надворешен базен со поглед на море.Секоја соба е климатизирана и опремена со LCD TV.  Дел од тоалетите во собите располагаат со туш или када. Фен и влечки со доплата на рецепција.Хотелот располага со 24 часовна рецепција како и опција за изнајмување на вепосипед ( со доплата)Хотелот има своја приватна плажа и нуди низа водени спортови .

              HOTELREGINA CITY 4*  

https://reginagroup.al/hotels/regina-city-4/

01.06 – 30.06.2022  / 01.09 – 30.09.2022

01.07 – 31.07.2022  /  01.08 – 31.08.2022

JUNIOR SUITE  и  1/4 соба 140 Euro BB за услуга (2 лица)

1/2

1/3

1/2

1/3

€ 49 BB

€ 43 BB

/

/

€ 59 HB

€ 54 HB

€ 64 FB

€ 59 HB

€ 70 FB

€ 64 FB

€ 75 FB

€ 70 FB

 HOTELREGINA GARDEN 4*

Regina Garden 4* спаѓа под групацијата Regina која има повеќе хотели. Има 36 луксузни соби кои нудат вифи, ТВ, клима и мини бар. Хотелот се наоѓа во центарот на градот.

              HOTELREGINA GARDEN 4*

https://reginagroup.al/hotels/regina-garden-4/

01.06 – 30.06.2022  / 01.09 – 30.09.2022

01.07 – 31.07.2022  /  01.08 – 31.08.2022

JUNIOR SUITE- 118 Euro BB

АПАРТМАН – 150  Euro BB

1/2 соба

1/3 соба

1/2 соба

1/3 соба

€ 49 BB

€ 43 BB

€ 54 BB

48 BB

€ 59 HB

€ 54 HB

€ 64 HB

59 HB

€ 70 FB

€ 64 FB

/

/

Дадените цени се по лице/ од ден, во одбран тип на соба

Минимален број на ноќевања: 3 ноќи

 

Цената вклучува:

сместување со одбрана услуга (појадок, полупансион или полнпансион), паркинг,

 WiFi, услуга 24/7, чадор и лежалки на плажа

Трето и четврто лице: воJunior Suite - плаќа 50% од цена

 

Услови за деца:

0-3,99 со две возрасни лица - бесплатно

4-11,99со две возрасни лица - 50 % од цена

Дете над 12 години - се смета за возрасно лице         

 

HOTELREGINA BLU 5*

Хотелот Regina Blu се наоѓа на една од најубавите плажи, долж јужниот брег на Албанија, со сите погодности што се неопходни за да го направат Вашиот престој пријатен и незаборавен. Со оглед на локацијата со поглед на Јонско Море, хотелското сместување има своја приватна плажа на само неколку метри оддалеченост. Гостите може да уживаат на нивните панорамнски балкони или на голема тераса опремена со лежалки, чадори и базен. Хотелот Регина нуди вкупно 50 соби – 1/1, 1/2 и 1/3 соби - сите имаат сопствена бања со туш, клима уред, фрижидер, греење и ТВ. Интернетот во хотелот и собите е бесплатен. 

 

              HOTELREGINA BLU 5*

https://reginagroup.al/hotels/regina-blu-5/

 

 

01.06 – 30.06.2022  / 01.09 – 30.09.2022

 

 

01.07 – 31.07.2022  /  01.08 – 31.08.2022

SUITE- 171 € BB (2 people)

Junior Suite – 150 € BB (2 people)

Apartment – 150 € BB

 

1/2

 

1/3

Секој вид на соба:      *Цена само за All Inclusive*

59 BB

48 BB

Person

92 AI

 

70 HB

59 HB

80 FB

70 FB

 

Дадените цени се по лице/ од ден, во одбран тип на соба

Соба со поглед море:  + 10 еур од ноќ

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА КАМЕЛИЈА ТУРС

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest