Hotel Picasso 4*

> Hotel Picasso 4*

Hotel Picasso 4*

 Заливот Валона е уникатен бидејќи комбинира две во едно: и планина и две мориња. Хотелoт Пикасо 4*, се наоѓа на 8 км од Валона, има 40 соби и апартмани, поседува надворешен базен и приватна плажа, ресторан, уметничка галерија и работилница. Хотелот има поглед кон море, а гостите можат да уживаат во пијалок вобарот.Секоја соба е климатизирана и е опремена со телевизор со рамен екран и со приватна бања-биде и туш.

Hotel Picasso

rooms & apartments 4*

www.picasso.al

Период

 

Опис на соба

 

Структура

01.05 - 31.05

01.06 - 30.06

01.07 - 31.08

01.09 - 30.09

 

 

1/2  Соба

54

64

80

64

1/2  DBL

2 возрасни

1/2Соба 

Panoramic

Sea View

64

75

        96

75

1/2 DBL

2 возрасни

Deluxe 1/2  соба

Panoramic

Sea View

80

96

118

96

1/2 DBL

2 возрасни

Deluxe Suite

Panoramic

Sea View

102

118

140

118

1/2  DBL

2 возрасни

1/3 Соба

Поглед базен

64

75

91

75

1/2 + 1  (Брачен+поединечен)

2 возрасни + дет

1/3 Соба

Страничен поглед море

77

91

112

91

1/2 + 1  (Брачен+поединечен)

2 возрасни + дете

1/4 Соба

Поглед базен

75 €

86 €

102 €

86 €

1/2 + 2

(Брачен+ 2 поединечни)

2 возрасни +2 деца

Дво-спален Aпартман

86 €

102 €

118 €

102 €

1/2 + 2

(Брачен + 2 поединечни)

2 возрасни + 2 деца

Дво-спален Aпартман

Поглед море

96 €

112 €

130 €

112 €

1/2 + 2

(Брачен + 2 поединечни)

2 возрасни+ 2 деца

Дво-Спален Suite 

Поглед море

96 €

112 €

128 €

 112 €

1/2 + 2

(Брачен + 2 поединечни)

2 возрасни + 2 деца

Duplex апартман

Поглед море

112 €

 

 

 

                   

125 €

145 €

125 €

1/2 + 1/2

(2 Брачни + 2 поединечни)

2 возрасни + 3 деца

Дадените цени се по соба од ден

Хотелот поседува: базен, сопствена плажа, Wifi, ресторан, бар

Цената вклучува: сместување на база: ноќевање со појадок

Доплата за услуга НВ или FB: 12 еур / 20 еур по лице/на ден

Деца :      0-2,99 бесплатно сместување; Беби-код на барање-бесплатно

Дополнително легло: 15 еур/ден

Паркинг: бесплатен, пред хотелот 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА КАМЕЛИЈА ТУРС

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest