Вила Луиза - Врахос

Лето 2023 > Грција > Јонски Брег > Врахос > Вила Луиза - Врахос

Вила Луиза - Врахос

 

          Вила Луиза се наоѓа на прва линија од плажа, располага со 1/3 и 1/4 апартмани.

          Сите апартмани се со опремена кујнa, сопствен тоалет, ТВ, WiFI, и клима (се доплаќа 5 евра на ден).

          Апартманите 1/3+1 се лоцирани на приземје, први и втори спрат имаат две простории,

          спална со 1 брачен кревет и 1 единечен кревет, плус софа во кујна.

          Апартман 1/3 лоцирани на први и втори кат, две простории, спална со еден брачен и еден единечен кревет и посебна кујна.

 

            -12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО 30% УПЛАТА ДО 31.01.2023. И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 04.02.2023 

 ЛЕТО 2023 

  ВРАХОС – ВИЛА ЛУИЗА 

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/3 Апп

1/3+1 Апп

24.05-31.05.2023

7

139

159

31.05-07.06.2023

7

179

199

07.06-14.06.2023

7

279

319

14.06-21.06.2023

7

319

349

21.06-28.06.2023

7

359

379

28.06-05.07.2023

7

409

429

05.07-12.07.2023

7

479

509

12.07-19.07.2023

7

479

509

19.07-26.07.2023

7

479

509

26.07-02.08.2023

7

509

539

02.08-09.08.2023

7

509

539

09.08-16.08.2023

7

509

539

16.08-23.08.2023

7

459

489

23.08-30.08.2023

7

369

399

30.08-06.09.2023

7

279

299

06.09-13.09.2023

7

219

239

13.09-20.09.2023

7

189

209

20.09-27.09.2023

7

149

169

           

        ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице

        Време на поаѓање за Врахос:01:00 ч. Скопје (Дрводекор) и трансфер до Битола

        Релациите кои се наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe

           -       Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

м        -       Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

         Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај

на     донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите

со     50 или 70% или промена на цената на горивото

 

           НАПОМЕНИ:

 

              Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

              Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

        Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и

        продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

        Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

             Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

        Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан Договор за патување

        се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

             Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално времe

        За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти

        По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба

        Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата

        на сопственикот на лице место

             Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

              Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

              Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда        

         Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

         доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

       Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

       недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest