Вила Калимера - Амудиа

Лето 2023 > Грција > Јонски Брег > Амудиа > Вила Калимера - Амудиа

Вила Калимера - Амудиа

            Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција.

           Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри

            од познатото туристичко место Врахос.

            Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок.

            Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалниот

            е рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron.

            Препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

            Хотел Калимера се наоѓа во Амудиа на Јонскиот брег, во близина на плажа, скоро реновиран, нуди услуга на ноќевање со појадок во самиот објект. 

             Хотелот располага со 1/2 и 1/3 соби сите лоцирани на прв спрат, секоја од нив опремена со тоалет, фен, тв, клима (без доплата) wi-fi, фрижидерче.

             

             ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

              

АМУДИА - ХОТЕЛ КАЛИМЕРА

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ПОЈАДОК ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2 Соба

1/3  Соба

24.05-31.05.2023

7

109

129

31.05-07.06.2023

7

119

159

07.06-14.06.2023

7

139

179

14.06-21.06.2023

7

169

189

21.06-28.06.2023

7

199

219

28.06-05.07.2023

7

219

239

05.07-12.07.2023

7

229

259

12.07-19.07.2023

7

229

259

19.07-26.07.2023

7

229

259

26.07-02.08.2023

7

259

279

02.08-09.08.2023

7

259

279

09.08-16.08.2023

7

259

279

16.08-23.08.2023

7

239

259

23.08-30.08.2023

7

219

239

30.08-06.09.2023

7

209

219

06.09-13.09.2023

7

159

179

13.09-20.09.2023

7

119

159

20.09-27.09.2023

7

109

129

 

               Услови за деца и возрасни:

                         Трето лице (возрасно или дете до 6-12год во трокреветна соба) бесплатно

                         Четврто лице - (дете од 0-5,99год) исклучиво во трокреветна соба - бесплатно

                         Дете од 0-5,99год - во Двокреветна соба (дели легло со родители) - бесплатно

               Капацитет на соби:

                              Двокреветна - 2+1дете (0-5,99год)

                             Трокреветна - 3+1дете (0-5,99год)

               ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:Скопје (Дрводекор) – 60 € по лице

             Време на поаѓање рахос:01:00 ч. Скопје (Дрводекор) и трансфер до Битола

            Релациите кои се наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe

                            Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

                           Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

               Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз   

              во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

 

               НАПОМЕНИ:

                 Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

          Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

            Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

           по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

           Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

                   Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

           Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

           Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

           Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

                 Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

          За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

          По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

          Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

                 Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

                Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

               Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

         Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

        доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

       Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

         недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција.

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest