Hotel Stara Planina

Зима 2023 > Стара Планина > Hotel Stara Planina

Hotel Stara Planina

                

        Опис на хотелот: 3 ката со 5 лифтови и подземна гаража - следува едно паркинг место по соба, хотелот има

        146 сместувачки единици (109 соби / 37 апартмани),

        Собите се опремени со: када/туш, тоалет, фен, греење, телефон, LCD телевизор + радио, сеф, со тераса или

        француски балкон, биро, wi/fi интернет, бањарка и папучи, мини бар (се доплата).

        Лоби бар со сончева тераса, Wellness&Spa и фитнес центар на 1000 m² со надворешен и внатрешен базен,

        Простор за релаксација со лежалки,фитнес, финска сауна, турска бања, хидромасажна бања

        Со доплата во хотелот:Лоби бар, „A la carte“ ресторан „Росуља“, услуги за перење,

        Спа и третмани за убавина, тинејџерски клуб (пикадо, пинг-понг, фудбал на маса, билијард)чување деца,

        сервис за миење автомобили, аптека, продавница, ски-опрема и школа за скијање

 

ЦЕНОВНИК ЗА ЗИМА СЕЗОНА 2022 / 2023

*подложен е на промени согласно новонастанатата состојба на пазарот

              

ХОТЕЛ СТАРА ПЛАНИНА

ПОЛУ

ПАНСИОН

 

ПЕРИОД

ТИП на СОБА

БРОЈ на ЛИЦА за ПРЕСТОЈ

01.12 -22.12.2022


05.03 -31.03.2023

23.12 -29.12.2022


21.01 -10.02.2023


18.02 -04.03.2023

07.01 -20.01.2023


11.02 -17.02.2023

 30.12.2022-06.01.2023

1/2  СОБА

1/2

113€

117€

128€

154€

1/2  СОБА+ СОФА

2/3

122€

125€

144€

162€

СУПЕРИОР 1/2 СОБА со СОФА

2/3

136

142€

162€

179€

ЈУНИОР АПАРТМАН

1/3

373€

397€

447€

499€

ФАМИЛИЈАРЕН АПАРТМАН

2/3

436€

454€

516€

601€

ДЕ ЛУКС АПАРТМАН

1/4

550€

550€

550€

550€

ДОПЛАТА за 1/1 СОБА

1/1

44

ДОПЛАТА за РУЧЕК

/

28

ДОПЛАТА ЗА ПОКРАТOК ПРЕСТОЈ од МИНИМАЛНИОТ е: +10% 

 Цените во 1/2, 1/2 + софа и супериор 1/2 соба се дадени по лице/ноќевање

Цените во Junior, Family и Deluxe апартмани се прикажани по соба/ноќевање

УСЛУГА: Полупансион со вклучен ДДВ

Цените се изразени во евра (ЕУР), а плаќањето се врши во денари

Осигурувањето и туристичката такса не се вклучени во цената и изнесуваат:

Туристичка такса е: возрасни 110,00 српски динари/по лице / ноќевање за возрасни, деца 7-14 плаќаат 55 српски динари, а  деца до 7 години не плаќаат

Осигурувањето го плаќаат сите гости и изнесува 8,00 денари по лице/ноќевање

 

 Попусти за деца: Дете, кое дели соба со двајца возрасни кои целосно плаќаат:

Години

0 – 2,99

3 – 5,99

6 – 14,99

Над 15 години

%

100

70

50

10

    Еден возрасен и дете во 1/2 соба - детето не подлежи на попуст и плаќа полна цена.

 Деца до 3 години со еден возрасен во 1/2 соба - возрасен плаќа за еднокреветна соба/дете бесплатно.

 Родителот/старателот е должен при пријавувањето да приложи валиден документ на детето – пасош.

 Во спротивно, ќе се наплати целосната цена без попуст за деца.

Дозволени се домашни миленици - кучиња и мачки, со максимум 10 килограми. Сместување со домашно милениче

може да се резервира само во Супериор соба и Јуниор апартман.Цената е 15€ по милениче/ден.

 

 Смени за минимален престој, доплата за престој пократок од минималниот + 10 %

 

Доаѓање /

Заминување

сабота

недела

ден

МП-мин. престој

30.12.22-20.01.23
11.02 -17.02.2023

х

 

 

7

23.12 -29.12.2022
21.01-10.02.2023
18.02-04.03.2023

 

 

Х

5

01.12 -22.12.2022
05.03 -31.03.2023

 

 

х

3

 Вклучено во цената:

 

Полупансион: Богат појадок, разновидна вечера, пијалоци вклучени во оброците (локално трпезно вино, пиво, вода, безалкохолни и негазирани пијалоци).Доплата за ручек 25€ по лице.

Wellness & Spa центар:Затворен базен, фитнес центар, финска сауна, турска бања, џакузи, тушеви со хидромасажа.

Забава за деца во игротека: Анимација за деца по возраст од 3 - 12 години, атрактивен детски свет со игралиште, спортска забава, мини кино и шоу програма.

Бесплатен wi/fi интернет во сите јавни површини и соби.

 Бесплатно користење на ски просторијата за чување скии

Опрема за бебиња: креветче и постелнина, грејач за шишиња, бојлер, када, нокшир, подлога за менување (на барање).

 

Специјално за деца 4 - 9,99 години за престој од најмалку 7 ноќи:

Целодневна ски карта, Групна скијачка школа и скијачка опрема во периодот од 09:00 до 12:00 часот, ски школа, опрема и ски карта

не важат на денот на пристигнување (важат на денот на поаѓање),

Работењето на скијачките патеки и жичарниците директно зависи од скијачкиот центар на Србија 

Родителот/старателот е должен при пријавувањето да приложи валиден документ - детски пасош,

во спротивно, детето нема да има право да ја користи школата за скијање и ски картата.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest