Олимпик Бич-Хотел Пантеон

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Олимпик Бич > Олимпик Бич-Хотел Пантеон

Олимпик Бич-Хотел Пантеон

Хотел “Pantheon” е лоциран на сама плажа во Олимпик Бич. Стилно опремените студија со директен поглед на море/плажа и новиот ентериер им нудат пријатен, релаксирачки одмор на гостите.

Хотелот располага со следната структура: 1/3 - 1/4 студија со редовни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..),

тоалет, големо огледало, туш, фен за коса, балкон (масичка со столчиња) со директен поглед на море/плажа, клима, ТВ - LCD, гардеробер (закачалки и сушара).

На располагање е бесплатен  интернет во студијата, на рецепција како и на лежалките на плажа.

 Во склоп на хотелот се наоѓа елитен стилски дизајниран ресторан “Remezzo” со првокласни специјалитети на храна и пијалоци

како и бесплатни лежалки на сама плажа со порачување на пијалок.

Без оглед на ресторанот, хотелот и во вечерните часови на гостите им нуди пријатен престој. Хотелот располага со ЛИФТСтудијата се на III кат.

ЛЕТО 2023 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23   |  5% попуст за целосна уплата до 01.04.23 

GPS Coordinates:  40.238531, 22.587753

"Pantheon"
Олимпик бич

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

21

28

04

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

03

10

17

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7 

 7

1/3 студио /назад/

85

105

125

145

165

185

335

355

385

385

385

385

385

195

165

145

125

105

1/3 студио /море/

95

125

145

175

195

215

375

405

445

445

445

445

445

225

195

175

155

125

1/4 студио /море/

105

135

155

185

215

235

405

435

485

485

485

485

485

245

225

195

165

135

опис на ценовникот

цени по лице со превоз  

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

 Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио

 

 НАПОМЕНА

 Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

 Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

 При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

  Студијата со поглед море имаат директен поглед на море/плажа, внатре од студијата и од балконот;

  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

 Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

 Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од хотелот на автобуската постројка до плажата.

 Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

 Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

  Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);

 Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

Автобуски превоз ОЛИМПИК БИЧ, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Олимпик Бич (275km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол-Автопат)

04:15h

 Скопје - Катерини - Паралиа -   Олимпик бич
 
 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (5.20€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска Макпетрол)

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Олимпик Бич:   

 16:00 по МК време / 17:00 по ГР време на околу 200m од хотелот.

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest