Неа Потидеа- Вила Семи

Неа Потидеа- Вила Семи

      Куќа „Семи“ е лоцирана во средишниот дел на Неа Потидеа, оддалечена околу 50 м од море.

      Има мал убаво уреден простор – двор со скара. Околу неа има слободни места за паркинг.

      Располага со 1/2 и 1/3 студија, сите со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет.

      Интернетот и климата се вклучени во цената. Во собите нема пешкири.

         ЛЕТО 2023     

      Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 во и 2 ро лице

3 то лице

21/05-28/05

7

79

45

28/05-04/06

7

99

45

04/06-11/06

7

119

45

11/06-18/06

7

139

45

18/06-25/06

7

155

45

25/06-02/07

7

175

45

 

  Сезонски цена (наем на студио за 7 ноќевања)

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

1/2 СТУДИО

1/3 СТУДИО

02/07-09/07

7

299

349

09/07-16/07

7

345

385

16/07-23/07

7

365

429

23/07-30/07

7

395

450

30/07-06/08

7

395

450

06/08-13/08

7

395

450

13/08-20/08

7

350

429

20/08-27/08

7

345

385

 

 Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз) 

Термин

Ноќевања

1 во и 2 ро лице

3то лице

27/08-03/09

7

175

45

03/09-10/09

7

155

45

10/09-17/09

7

139

45

17/09-24/09

7

109

45

24/09-01/10

7

79

45

   

Напомени и услови:

Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз.

Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната – финална цена на аранжманот

 Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на апартман за 4 лица,

 во истиот може да престојуваат помалку лица но не повеќе од 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години, при тоа цената останува непроменета – иста

 Цената за автобуски превоз изнесува:

  o    3.100 денари (50 евра) за возрани

  o    2.480 денари (40 евра) за деца до 11,99 години

   Термините во табелата се денови на започнување и на завршување на аранжманот

 За патниците кои користат организиран превоз тргнувањето од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин,

 а состанок на групата е во 2:30 часот. Агенцијата – организатор на патувањето

 го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување, ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.

  Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

 Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

 Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда

да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан Договор за патување се врши најдоцна 15 дена пред терминот на тргнување

 Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

   За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

  Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/ апартман

 Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

  Агенцијата не може и нема да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

 Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

 Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените и на самата агенција

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest