Хотел Aqua Star -Паралија

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Паралија > Хотел Aqua Star -Паралија

Хотел Aqua Star -Паралија

     Хотел Aqua Star лоциран во Паралиjа, на 3 мин пешачење до плажа, сместен е во срцето на Паралиjа на 5мин од центарот,

      и е идеален објект за Вашиот одмор. Хотелот е целосно реновиран 2022 год, истиот располага со лифт,

      изолирани соби од звук, сервис будење (на барање) клима со доплата од 7еур на ден на лице место.

      Цените се изразени за лице за 7 ноќевања на база Ноќевање со појадок и вечера, изразени во еур за плаќање

      исклучиво во денарска противвредност од 62мкд. 

      Реновираните соби се викаат Елиа и нудат пријатен престој, има трокреветни соби и четворокреветни, кој можат да сместат од 2-4 лица.

      Сите соби се опремени со сопствен тоалет, ТВ, клима и интернет (бесплатно) и бесплатни крпи,

      сите соби имаат балкон каде можете да уживате во вашето кафе и да се релаксирате.

к        ЛЕТО 2023

 

Период

Ноќи

Студио по лице HB

03.06-10.06.2023

7

229

10.06-17.06.2023

7

239

17.06-24.06.2023

7

259

24.06-01.07.2023

7

269

01.07-08.07.2023

7

279

08.07-15.07.2023

7

279

15.07-22.07.2023

7

279

22.07-29.07.2023

7

279

29.07-05.08.2023

7

319

05.08-12.08.2023

7

319

12.08-19.08.2023

7

309

19.08-26.08.2023

7

259

26.08-02.09.2023

7

249

02.09-09.09.2023

7

239

09.09-16.09.2023

7

229

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           ДОПЛАТИ

          Трето возрасно лице - 150еур за 7 ноќевања на Полупансион

           Четврто возрасно лице - 130еур за 7 ноќевања на Полупансион

      1во дете од 2-13,99год - 130еур за 7 ноќевања на Полупансион

           2ро дете од 2-13,99год - 56еур за 7 ноќевања на Полупансион

          Еднокреветно користење на пасион 70% доплата од цената на возрасен

         1 возрасен и едно дете од 2-13,99год - детето плаќа 130еур

         1 возрасен и две деца од 2-13,99год - двете деца плакаат по 130еур

       Доплата за клима:  7еур на ден , на лице место се наплаќа на рецепција.

       Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во 

       случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

 

 

 

 

     НАПОМЕНИ:

     Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

    Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

    Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

   по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

   Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цени

     Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

   Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

   Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

   Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

    Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

    За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

  По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

  Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

   Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

  Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

    Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

   Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати

    оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

  Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

   недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest