Interhotel Sandanski 4*

Бањи > Бањи во Бугарија > Interhotel Sandanski 4*

Interhotel Sandanski 4*

5 ноќи  /  6 дена

19.03-24.03.2023

26.03-31.03.2023

02.04-07.04.2023

Цената на аранжманот изнесува: 17.500,00 денари  

Цената вклучува:

►5 ноќевања со појадок

Користење на спа центар

►Сместување во 1/2  Double/ Twin Room
►Автобуски превоз    

Цената не вклучува:

►Индивидуални трошоци

Спа центарот вклучува:
►Користење на сауна, парна бања и фитнес центар 
►Користење на затворен базен со минерална вода од 33с
►Користење на отворен базен со минерална вода од 33c
►Користење на термален базен со минерална вода 39с
►Лежалки покрај базе
н

 

ИНФО ЗА ХОТЕЛОТ :

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата38°C.
Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

Слични Понуди

Програма

Видео

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest