Вила Вула - Лептокарија

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Лептокарија > Вила Вула - Лептокарија

Вила Вула - Лептокарија

        Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ревиера ,

        местото располага со многубројни улици со продавници,шеталиште,долга песочна плажа.

        Вила Вула е  лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија.  На 10 минути  од центарот.

       *Вилата е нова изградена во 2020 година. Самата вила располага со три ,четири и пет  креветни студија кои дел се со страинчен поглед на море.

        Сите имаат тераси и се опремени со кујни ,ТВ,wi-fi.-клима со доплата од 5 евра

 

                            - 10 % попуст за резервации и уплати до 28.02.2023

                                - попустот не важи за промо цени

                                                   Цени за наем на  студио

 

Термин

 

Ноќи

1/4

Eko сутерен

1/3

студио

1/4

студио

1/4+1

студио

28.05.2023

7

50

80

100

110

04.06.2023

7

100

155

185

195

11.06.2023

7

150

200

225

235

18.06.2023

7

180

230

260

270

25.06.2023

7

200

270

300

310

02.07.2023

7

240

320

340

350

09.07.2023

7

260

350

379

399

16.07.2023

7

280

380

399

420

23.07.2023

7

290

390

410

420

30.07.2023

7

310

410

440

450

06.08.2023

7

310

410

440

450

13.08.2023

7

270

370

410

420

20.08.2023

7

230

340

370

380

27.08.2023

7

190

325

340

350

03.09.2023

7

180

275

290

300

10.09.2023

7

130

235

250

260

17.09.2023

7

100

189

209

219

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.                            

 

          Доплата на туристичка такса -0,5 на студио  од ноќ (се плаќа во агенција )

          Користењето на клима-уред-(5 евра на ден)

           WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Цена за превоз:

         За возрасни 2.790 мкд. (45 евра)

         За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

         Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

 

НАПОМЕНИ:

 

·       Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

·       Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

·       Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

·       Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

·       Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

·       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

·       Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

·       Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

·       Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

·       Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

·                Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest