Вила Михалис - Лептокарија

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Лептокарија > Вила Михалис - Лептокарија

Вила Михалис - Лептокарија

     Вила Михалис се наоѓа близина на центарот на Лептокарија, на втор ред од плажа, на 50м одалеченост,

      опкружена во зеленило и големи сенки од чинари, за оние кој сакаат свежи пријатни ноќи, во мирен дел на туристичкото место,

      идеална за оние кој посегнуваат по мирен одмор, и за оние кои патуваат со сопствен превоз има можност за паркирање возила пред вилата.

      Располага со убаво уредени 1/2,  1/3 и 1/4 студиа, сите опремени со бања, комплетна кујна, прибор за јадење и готвење, ТВ,

      клима уред (не е вклучен во цена-6€ на ден), тераса со маса и столици, нема тенди

      Кога се одвива смената на термините, и кога доаѓаат или заминуваат патниците, во дворот се поставени маси и столици за чекање,

      исто така има и тоалет на располагање.

      ЛЕТО 2023

 

ВИЛА МИХАЛИС - ЛЕПТОКАРИЈА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќи

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио

20.05-27.05.2023

7

59

79

109

27.05-03.06.2023

7

109

119

129

03.06-10.06.2023

7

149

169

209

10.06-17.06.2023

7

179

199

229

17.06-24.06.2023

7

229

259

289

24.06-01.07.2023

7

289

309

329

01.07-08.07.2023

7

339

369

399

08.07-15.07.2023

7

339

369

399

15.07-22.07.2023

7

339

369

399

22.07-29.07.2023

7

339

369

399

29.07-05.08.2023

7

369

386

422

05.08-12.08.2023

7

369

386

422

12.08-19.08.2023

7

339

369

399

19.08-26.08.2023

7

269

289

309

26.08-02.09.2023

7

230

259

279

02.09-09.09.2023

7

209

229

259

09.09-16.09.2023

7

179

199

219

16.09-23.09.2023

7

129

149

159

23.09-30.09.2023

7

99

109

119

        ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

              Скопје (Дрводекор) - 45 € по лице Трансфер до Битола.

         Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

         -       Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

         -       Деца до 1,99 години бесплатно

Н       Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превозво случај на донесување

         на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

 

          НАПОМЕНИ:

            Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

           Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

          Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

      по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник,

       немаат право на надомест на средства за разликата во цена

            Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

      Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

      Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

      Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

         Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

          За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

     По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

     Во случај на причинета материјална штета за време на престојот,

      корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

     Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

         Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

        Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

         Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право

     да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

        Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

       недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest