Струга-Хотел Изгрев Спа & Аква Парк 5*

> Струга-Хотел Изгрев Спа & Аква Парк 5*

Струга-Хотел Изгрев Спа & Аква Парк 5*

 

Лоцирана на бреговите на Охридското Езеро, Струга е опкружена со мостови, прошарана со воодушевувачка архитектура и поврзана со многу патеки. Реката Црни Дрим тече низ срцето на градот, откако го поминува нејзиниот пат од изворите кај Св. Наум преку Охридското Езеро. Од Струга продолжува преку Албанија до Јадранското Море.

Цена на аранжманот:  5.000,00 денари

Содржина на хотелот:  https://www.hotelizgrev.com/mk/index.html 

Базени (Затворен и отворен), терен за тенис, кошарка, мини голф, одбојка на плажа, пинг-понг, фитнес. АКТИВНОСТИ ЗА ДЕЦА:  детски игралишта, базени за деца и аква парк каде има посебен дел за анимација на деца.                                     

ДРУГИ УСЛУГИ:Фитнес центар, сауна, парна бања, турска бања, Спа центар, професионално опремени соби за масажа и терапија, интернет.Сите соби се климатизирани и опремени со сеф, телевизор, мини бар, аларм систем, противпожарен систем, телефон, балкон, 24 часовна услугаи бесплатен интернет. Бањите се целосно опремени со када или туш кабина, фен, козметика, бањарки, влечки. На ваше барање може да добиете прибор за пеглање или детско креветче. Напојувањето е 220 V.

Напомена:

- Програмата е за индивидуални патници

-Цената е подложна на промени

   -Пакетот не важи за време на празници

- Постои опција за организиран превоз минимум 16 патника.

- За Вашиот баран термин резервацијата е потребна минимум 10 дена пред започнување на услугата

Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата 

   Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс-Туроператор со лиценца-А членка на СКТМ

 

 

Слични Понуди

Програма

1
Прв ден
  Пристигнување во Струга. Сместување во хотелот во 14:00 часот. Ноќевање.
2
Втор ден
  Појадок. Слободно време за убавините кои ги нуди Струга како и користење на содржините на хотелот. Ноќевање.
3
Трет ден
  Појадок. По појадокот напуштање на хотелот.

Видео

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Хотелска услуга две ноќевања со вклучен појадок по лице во 1/2 или 1/3 соби
Користење на спа центар (хаммам,сауна,фитнес и затворен базен)

Цената Не покрива?

 • Осигурување
 • Индивидуални трошоци на патниците
 • Туристичка такса
 • Превоз со автобус- мини-автобус (A/C;TV;DVD;CD)
 • Доплата за 1/1 соба

Pin It on Pinterest