Лептокарија-Вила Вангелис

Лето 2022 > Грција > Пиериа > Лептокарија-Вила Вангелис

Лептокарија-Вила Вангелис

Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150m од плажа, веднаш до хотел "Eleni" во Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија.. апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2 единечни легла, во трокреветните има еден брачен и еден единечен, во апартманот со една спална има еден брачен во спалната, а еден брачен и еден единечен во кујната, додека во дуплекс апартманот има три единечни во едната спална и две единечни во другата. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Студијата и апартмани се на високо приземје и први кат. Прекрасно уредениот двор ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата. 

EARLY BOOKING

  10% попуст за целосна уплата до 01.05.22

"VANGELIS"
Лептокарија

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

22

29

05

12

19

26

03

10

17

24

31

07

14

21

28

04

11

18

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

*

*

*

*

7

7

7

7

7

1/2 студио

65

75

85

100

115

135

235

255

275

275

275

275

275

145

135

115

105

85

1/3 студио

70

85

100

115

125

145

265

285

305

305

305

305

305

155

145

125

115

95

АПТ /3+2/ (со 1 спална)

80

105

120

135

155

175

325

355

385

385

385

385

385

185

175

145

125

105

Дуплекс АПТ /3+2/

55

 65

75

90

105

125

405

435

465

465

465

465

465

135

125

105

85

65

опис на ценовникот

цени по лице со превоз 

цени за наем без превоз

цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;

-  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

-  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

-  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата.

-  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин. 

-  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

-  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

-  Доплата за клима - 5€ од ден на лице место;

-  Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А Камелија Турс

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest