Пелистер-Хотел Молика 3*

> Пелистер-Хотел Молика 3*

Пелистер-Хотел Молика 3*

Хотел “Молика” претставува бисер на Пелистер, едно од ретките места каде човек може да ја почувствува недопрената природа и да се одмори од секојдневието Хотелот се наоѓа на Баба планина во Националниот парк Пелистер. Неговата местополжба му овозможува поглед на градот Битола и неговата околина. Во склоп на хотел Молика функционира и скијачкиот центар Копанки кој располага со една двоседа жичара – Бегова чешма и еден ски лифт – Копанки.

            Цена на аранжманот: 3.200,00 денари

Содржина на хотелот:  www.hotelmolika.com.mk 

Хотелот ,,Молика во целост е прилагоден и амбиентално е вклопен со својот надворешен и внатрешен изглед во околината што го опкружува. Сместен е на 1420 м надморска висина во срцето на Националниот парк Пелистер.Располага со 57  соби ( апартмани,1/3 соби и 1/2 соби со детски лежај и соби со француски лежај.)Во склоп на хотелот работи и ресторан со летна бавча со капацитет од 200 седишта, 2 семинарски сали. Во приземјето на хотелот сместени се рецепцијата, аперитив барот, дневниот престој, банкет салата и ресторанот.Исто така хотелот располага со клуб за разонода (библиотека, видеотека, шах, карти и сл.) детско катче како и просторија за чување на ски опрема.

Напомена:

- Програмата е за индивидуални патници

-Цената е подложна на промени

  -Пакетот не важи за време на празници

- Постои опција за организиран превоз минимум 16 патника.

- За Вашиот баран термин резервацијата е потребна минимум 10 дена пред започнување на услугата

Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата 

  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс-Туроператор со лиценца-А членка на СКТМ

 

Слични Понуди

Програма

1
Прв ден
  Пристигнување на Пелистер. Сместување во хотел Молика во 14:00 часот. Ноќевање.
2
Втор ден
  Појадок. Слободно време за убавините кои ги нуди Пелистер како и користење на содржините на хотелот. Ноќевање
3
Трет ден
  Појадок. По појадокот напуштање на хотелот.

Видео

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Хотелска услуга две ноќевања со вклучен појадок и вечера по лице во 1/2 или 1/3 соби

Цената Не покрива?

 • Осигурување
 • Туристичка такса
 • Индивидуални трошоци на патниците
 • Превоз со автобус- мини-автобус (A/C;TV;DVD;CD)
 • Доплата за 1/1 соба

Pin It on Pinterest