Hotel Sevtopolis Medical & Spa 4*

Бањи > Бањи во Бугарија > Павел Бања > Hotel Sevtopolis Medical & Spa 4*

Hotel Sevtopolis Medical & Spa 4*

Сместен во Павел Бања и во регионот познат по својата минерална вода за лекување, Хотел Севтополис Медикал и СПА нуди различни балнео процедури. Хотелот располага со сауна, топла када и фитнес центар.Собите се опремени со ТВ со рамен екран. Одредени единици имаат простор за седење каде што можете да се опуштите. Сите соби се опремени со сопствено купатило. За ваша удобност, ќе најдете бањарки и влечки.Комбинацијата на лековити минерални води, блага клима и нејзината локација во географскиот центар на земјата, на гостите од одморалиштето им нуди уникатни искуства.Заедно со традиционалната балнеологија, гостите можат да уживаат во бројни спа и релаксирачки третмани, отворени и затворени базени со минерална вода, области за релаксација. За гостите на комплексот има ресторан со тераса, лоби бар, безжичен интернет. 

Тип на соба

До 6 ноќи

Над 7 ноќи

1/1 соба

144€

133

1/2 соба

77€

72€

Трето лице во 1/2 соба

62€

56€

1/1 апп

246€

228€

1/2 апп

128€

118€

Трето лице во апартман

62€

56€

Дете до 6 години

бесплатно

бесплатно

Дете од 6-14 години

Дополнително легло

36€

34€

Дадените цени се по лице по ноќ со улуга полупансион

 Цените не важат за официјални и регионални празници.

Пакетот вклучува:

Појадок и вечера и бесплатно користење на велнес центар: внатрешен минерален базен, отворен минерален базен (само летната сезона), џакузи, финска сауна, сауна со билки, парна бања, патека Kneipp, зона за релаксација .

Слични Понуди

Програма

1
Опис
  Сместен во Павел Бања и во регионот познат по својата минерална вода за лекување, Хотел Севтополис Медикал и СПА нуди различни балнео процедури. Хотелот располага со сауна, топла када и фитнес центар.Собите се опремени со ТВ со рамен екран. Одредени единици имаат простор за седење каде што можете да се опуштите. Сите соби се опремени со сопствено купатило. За ваша удобност, ќе најдете бањарки и влечки.Комбинацијата на лековити минерални води, блага клима и нејзината локација во географскиот центар на земјата, на гостите од одморалиштето им нуди уникатни искуства.Заедно со традиционалната балнеологија, гостите можат да уживаат во бројни спа и релаксирачки третмани, отворени и затворени базени со минерална вода, области за релаксација. За гостите на комплексот има ресторан со тераса, лоби бар, безжичен интернет.

2
Напомена
  Програмата се креира спрема барањето на странките
  Услови за користење на програмата
  Минимум две ноќи
Од
Цена (€)

Цената покрива:

Дадените цени се по лице по ноќ со улуга полупансион
Појадок и вечера и бесплатно користење на велнес центар: внатрешен минерален базен, отворен минерален базен (само летната сезона), џакузи, финска сауна, сауна со билки, парна бања, патека Kneipp, зона за релаксација .

Цената Не покрива?

 • Индивидуални трошоци на патниците
 • Туристичка такса
 • Здраствено осигурување

Pin It on Pinterest