Неа Флогита -Вила Кики

Лето 2022 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Флогита -Вила Кики

Неа Флогита -Вила Кики

Куќа „Кики“ е лоцирана на почетокот на Неа Флогита, прва линија на море, на сама плажа. Има слободно место за паркинг околу неа. Располагаме со 3трикреветни, 2четирикреветни и 1петкреветен (дуплекс) апартман со директен, отворен поглед на море.Сите се со опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет. Интернет и клима вклучени во цена.

Термин

Ноќевања

1во и 2ро лице

3. и 4. лице

22/05-29/05

7

89

40

29/05-05/06

7

109

40

05/06-12/06

7

119

40

12/06-19/06

7

159

40

19/06-26/06

7

189

40

26/06-03/07

7

209

40

 

Термин

Ноќевања

1во и 2ро лице

3. и 4. лице

28/08-04/09

7

209

40

04/09-11/09

7

199

40

11/09-18/09

7

159

40

18/09-25/09

7

119

40

25/09-02/10

7

89

40

 

Термин

Ноќевања

1/3 апартман

1/4апартман

1/5  дуплекс

03/07-10/07

7

499

559

609

10/07-17/07

7

519

579

639

17/07-24/07

7

559

609

679

24/07-31/08

7

559

609

679

31/07-07/08

7

559

609

679

07/08-14/08

7

559

609

679

14/08-21/08

7

559

609

679

21/08-28/08

7

529

589

659

·  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

·  За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува  10 евра (620 денари).

·  Напомена: во апартман минимум сместување вонсезонски е 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, а задолжителна е доплатата за трето лице од 40 евра (без разлика дали користат превоз).

·  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
   За возрасни 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 1.860 мкд. (30 евра)
   За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра) еден правец 1.550  мкд. (25 евра)
   Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

·  Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

·  Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

·  Тргнувањето од  Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, а состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.

·  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

·  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

·  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

·  Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот  локално време.За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

·  Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

·  Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. ТА Камелија НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

·  Секој патник има обврска  да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest