Хотел Маријана - Миконос

Лето 2023 > Грција > Острови > Миконос > Хотел Маријана - Миконос

Хотел Маријана - Миконос

МИКОНОС ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ЗАБАВАТА,УБАВИТЕ ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ ,ТИРКИЗНАТА БОЈА НА МОРЕТО ИЛИ ОСТРОВ КОЈ Е НА ВРВОТ ОД ПОСАКУВАНИТЕ ТОП  ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЛУГЕТО ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ.ЛОЦИРАН НА КИКЛАДСКИОТ АРХИПЕЛАГ, НА ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД 650 км. ПО КОПНЕН И 2,5 ЧАСА ПО ВОДЕН ПАТ ИЛИ 1 ЧАС СО АВИОН ОД СОЛУН, Е ВЕЌЕ ДОСТИЖЕН ОСТРОВ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИ КОЈ ЗНААТ ВИСТИНСКИ ДА ИСТРАЖУВААТ И УЖИВААТ.ТУРИСТИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ,ПОЗНАТИ ЛИКОВИ, ЏЕТ СЕТЕРИ, АВАНТУРИСТИ СЕ ДЕЛ ВО ЛЕТНАТА АВАНТУРА НА МИКОНОС.ТОА Е ЕДИНСТВЕН ОСТРОВ НА КИКЛАДИТЕ КОЈ УСПЕВА СО ТЕКОТ НА ВРЕМЕТО ДА ПРИВЛЕЧЕ СЕ ПОВЕЌЕ И ПОВЕЌЕ ПОСЕТИТЕЛИ.МИКОНОС ПРИВЛЕКУВА СЛАВНИ ДИСК ЏОКЕИ ВО КЛУБОВИТЕ И БАРОВИТЕ НА ОСТРОВОТ И КОТИРА ВИСОКО МЕЃУ ВОДЕЧКИТЕ ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЗАБАВА НА МЕДИТЕРАНОТ И ВО ЕВРОПА.ПЛАЖИТЕ:ОРНОС,КОРФОС,ПСАРУ,ПАРАГА,ПАРАДАЈС,СУПЕР ПАРАДАЈС,ПАНОРМОС СЕ САМО ДЕЛ ОД НАЈУБАВИТЕ ЕВРОПСКИ ПЛАЖИ СО ТЕМАТСКИ СОДРЖИНИ.НЕ МОРА ДА ИЗНАЈМУВАТЕ ЛЕЖАЛКА И ЧАДОР ЗАТОА ШТО НА СЕКОЈА ПЛАЖА ИМАТЕ ПРОСТОР КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ПОСТАВИТЕ ВАШ ПЕШКИР И ЧАДОР.

ХОТЕЛ МАРИJАНА *** лоциран во местото Гластрос на оддалеченост од само 7 мин.пешки до една од најубавите плажи на островот “Орнос“ и “Корфос“.

Располага со 1/2 студија, 1/3 студија и 1/4 и 1/5 студија сите модерно опремени,со тв,клима,фен,мини фрижидер,балкони,базен со  морска вода со поглед кон море,

ресторан со поглед на базен,паркинг,wi-fi и пред се многу гостопримство и љубезност во хотелот. Услугите во хотелот се ноќевање со појадок.

ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК,АВИО БИЛЕТ СОЛУН-МИКОНОС-СОЛУН ТРАНСФЕР(аеродром-хотел-аеродром)

ЛЕТО 2023

ПЕРИОД

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

7 НОЌИ СО ПОЈАДОК,АВИОН,

ТРАНСФЕР/ПО ЛИЦЕ

 

7BB

 

7BB

 

7BB

 

7BB

 

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

 

7BB

 

1/2 Студио

 

539

 

559

 

599

 

629

 

639

 

689

 

689

 

699

 

799

 

799

 

799

 

799

 

799

 

759

 

619

 

619

 

619

 

        3 лице

 

499

 

499

 

499

 

529

 

529

 

529

 

529

 

659

 

699

 

699

 

699

 

699

 

699

 

699

 

529

 

529

 

529

 

 

 

 

 НАПОМЕНИ :

*ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК ВО ХОТЕЛ MARIANA***

ВО GLASTROS КЛИМА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА*АВИОНСКИ ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА СОЛУН-МИКОНОС – СОЛУН;

*ТЕРМИНИТЕ ОБЈАВЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ДЕН НА ПОАЃАЊЕ ;

*ДОПЛАТА ЗА 3 ЛИЦЕ  Е СПОРЕД ТАБЕЛАТА;

*ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1€ НА ДЕН ОД СОБА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА;

*ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО МАКЕДОНСКИ ДЕНАРИ ПО КУРС 62 ДЕНАРИ ;

*ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА СО УПЛАТА ОД 50% ОД СУМАТА НА АРАНЖМАНОТ , ОСТАТОКОТ 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

*КОГА ИМА ПОПУСТ УПЛАТАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ЦЕЛОСНА ДО ДАТУМОТ НА ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТОТ;

*ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

*ЗА КОРИСТЕЊЕ НА АРАНЖМАН СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 85 ЕУР ПО ЛИЦЕ;

ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЕЊЕ И ВРАЌАЊЕ НА АВИО КОМПАНИЈА ,АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЊЕ И ВРАЌАЊЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО АВИО КОМПАНИЈА.

*Можност за доплата на превоз Скопје-аеродрм Солун – Скопје ( 140 по лице повратна карта

 

ХОТЕЛ МАРИЈАНА*** МИКОНОС

(опис на студија)

СТУДИО БР.6 (1/3)  3ЛИЦА

Студиото е опремено со три поединечни кревети, од кои двата можат да се спојат и да бидат како
спална. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило со када и WC.Излегува на тераса со маса и столици.

СТУДИО БР.24 (1/3) 3 ЛИЦА

Студиото е опремено со еден дупол кревет(француски) во едната соба и еден поединечен кревет во другата соба.

Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен.

Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици.Од дворчето има директен поглед на базен.

 

СТУДИО БР.1 (1/2 ) 2 ЛИЦА
Студиото е опремено со два поединечни кревети. 

Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .

Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици.

 

СТУДИО БР.2 (1/2 ) 2 ЛИЦА
Студиото е опремено со еден дупли кревети (француски).

Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче и тераса со маса и столици.

 

СТУДИО БР.3 (1/2 ) 2 ЛИЦА
Студиото е опремено со два поединечни кревети.

Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .

Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици и има поглед на базен.

 

Има пешкири,сапун,тоалетна хартија , одржувањето на хигиената и промена на постелнината е секојдневно од страна на хотелот има WI-FI и сопствен паркинг.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest