Интерхотел Сандански 4*

 Инфо за хотел : 

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата38°C.Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

Термини  03.10-09.10.2021  ;    09.10-15.10.2021

Цената на аранжманот изнесува: 16.300,00 денари 

Цената вклучува:

► 6 ноќевања со појадок

Користење на спа центар

►Сместување во 1/2  DoubleDeluxe Room
►Автобуски превоз    

 Цената не вклучува:

PCR тест

 ►Индивидуални трошоци 

 

Напомена: Сите патници кои што имаат уплатено во нашата агенција и не го искористија правото на патување поради COVID 19 Ве известуваме истиот аранжман ќе можете да го реализирате со Вашите ваучери во погоре наведените термини.

Ваучерите можат да се искористат до 31.12.2021.

 

 Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

·  Ве информираме за новите настани околу Ковид-19 користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

·  Побарајте Договор за патување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ        

  Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest