Банско

БАНСКО – Градот под Рила и Пирин Планина која е под заштита на УНЕСКО. Оддалечен е од Софија окулу 170км. а од Скопје окулу 260км. и иако релативно млад, надалеку е познат како скијачки центар со одлични временски услови, активен дневен и ноќен живот како и по патеките кои се подобни како за почетници така и за врвни скијачи. Ски сезоната трае од декември до април а скијачките патеки се на височина од 960 – 2.600м. Гондола долга 6км. го поврзува туристичкиот центар со ски терените на планината Пирин.

Термин: 06.03 - 08.03.2020

 ЦЕНA ПО ЛИЦЕ:125€ (7.750,00 мкд)

Општи напомени

·  Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

·  Цената е пресметана на минимум 20 лица(авионска) или 45 (автобуска)и доколку не се оствари минималниот број на патнициорганизаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и за факултативите

·  Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот и копија од валидна патна исправа (аконтацијата е неповратна во случај на отказ од страна на патникот)

·  Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари 

·  Пасошот треба да важи минимум  6 месеци по завршување на патувањето

·  Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.

·   За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици

·  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето

·  Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот да ја намали или зголеми цената   во случај на промена  (авионски билет,туристчка такса,аеродромска такса,копнен сообраќај , додатен багаж ) или цената на сместувањето

·  Сместување на патниците е според правилата на хотелот дадени во моментот на расположливи капацитети

·  Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите

·  5 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за времето и местото

·   Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10€  , дополнително седиште во автобус +45€

·   Агенцијата овозможува плаќање секој месец од 0-36 рати без камата, кредитни картици,вирманско плаќање,готовинско плаќање

·  Секоја програма е е креирана со посебни услови

·  Побарајте патничко осигурување во агенција

·  Важат Општите услови на Т.А Камелија Турс-Туроператор со Лиценца-А членка на СКТМ

·  Организатор на ова патување е Камелија Турс:  Трошоците за подготовка и организација на патувањето со број на полиси АД ОСИГУРИТЕЛНА ПОЛИСА СКОПЈЕ  (Полиса бр. 130030006717) и (Класа 13 Општа одговорност и Тарифа 27 Туристички агенции

 

             Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор!

Напомени

Важно :Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради (непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување,непочитување на саатнините закажана однапред од страна на аенцијата и локалниот водич)    

 

*Понудените факултативи може да се организираат со јавен превоз од страна на пратителот на групата

Програма

1
Прв ден: 06.03.2020 Скопје - Банско
    Состанок на групата на Дрводекор во договореното време (раните утрински часови). Се патува преку Ќустендил кон граничен премин Девебаир. Пристигнување во хотелот во претпладневните часови и сместување во хотел. Време за одмор или индивидуални активности (користење на СПА услугите кои ги нуди хотелот Вечера. Ноќевање.
2
Втор ден: 07.03.2020 Банско
    Појадок. По појадокот време предвидено за прошетка низ Банско и уживање во неговите убавини, можност за шопинг на сувенири. Враќање во хотел. Користење на можностите на хотелот - СПА Центарот. Вечера со ДЈ. Ноќевање.
3
Трет ден: 08.03.2020 Банско– Скопје
    Појадок во хотел. По појадокот одјава од хотелот и во договореното време заминување кон Скопје. Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

Цената покрива:

Организација и водство на аранжманот и лиценциран пратител на патување
Сместување во Банско, хотел со 4 * на база 2 ноќевања со појадок и вечера
Организирана прослава со ДЈ
Организиран превоз на наведената дестинација Скопје – Банско – Скопје

Цената Не покрива?

  • Туристичка такса на рецепција
  • Патничко – здраствено осигурување 5 €
  • Доплата за 1/1 соба

Pin It on Pinterest