Hotel Astera 4*

 Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200м од гондолата и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар, интернет и куглана.Спа Центарот на Хотел Астера има оддел за психо и ароматерапија. Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски оддел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни случаи. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.

15% Попуст за резервации направени до 31.10.2019, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2020
10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2020
 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА) 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.

 

ASTERA 4* БАНСКО

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2019
22.12.2019

B
23.12.2019
27.12.2019

C
28.12.2019
03.01.2020

D
04.01.2020
10.01.2020

B
11.01.2020
29.02.2020

A
01.03.2020
15.04.2020

STANDART

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

79.2

101.2

167.2

107.8

101.2

79.2

3 Возрасни лица

106.9

136.6

225.7

145.5

136.6

106.9

1 Возрасно лице

52.8

67.1

118.8

78.1

67.1

52.8

1 Возр +1 Дете (0-2,99)

52.8

67.1

118.8

78.1

67.1

52.8

1 Возр +1 Дете (3-12,99)

59.4

75.9

125.4

80.8

75.9

59.4

1 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99)

52.8

67.1

118.8

78.1

67.1

52.8

1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99)

59.4

75.9

125.4

80.8

75.9

59.4

1 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99)

79.2

101.2

167.2

107.8

101.2

79.2

2 Возр +1 Дете (0-12,99)

79.2

101.2

167.2

107.8

101.2

79.2

1-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

121

149.6

213.4

169.4

149.6

121

3 Возрасни лица

163.3

202

288

229

202

163.3

2 Возр+1 Дете (0-12,99)

121

149.6

213.4

169.4

149.6

121

2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99)

121

149.6

213.4

169.4

149.6

121

2 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99)

151.2

187

266.7

211.7

187

151.2

3 Возр +1 Дете (0-12,99)

163.3

202

288

228.7

202

163.3

2-BED ROOM APARTMENT

АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

4 Возрасни лица

286

347.6

470.8

387.2

347.6

286

5 Возрасни лица

336

408.4

553

455

408.4

336

4 Возр +1 Дете (0-12,99)

286

347.6

470.8

387.2

347.6

286

4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99)

286

347.6

470.8

387.2

347.6

286

4 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99)

321.7

391.05

529.6

435.6

391

321.7

5 Возр +1 Дете (0-12,99)

336

408.4

553

454.9

408.43

336

RELEASE DAYS

5//5

10//10

21//21

14//14

10//10

5//5

Период на резервирање

Период на престој

Промоции

June 19, 2019

December 22, 2019

December 1, 2019

December 22, 2019

7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10

June 19, 2019

March 15, 2020

January 11, 2020

March 15, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11

 

Генерални услови:

Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.

EB попустот и промоциите НЕ се комбинираат

Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.

Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.

Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна

-Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год

Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год

Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год.

Доцен отказ на резервација – 1 ноќевање пенали,

No-Show – 1 ноќевање пенали

 

Новогодишниот период – нерефундабилен. 100% пенали за новогодишниот и божиќниот период.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

НАПОМЕНА: Сите промени, промена на име, дата на патување, промена на тип на соба, ќе се третира како нова резервација, и отказ на првичната по општите услови на хотелот. 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ 

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “
Камелија Турс
“.

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest