Дубаи

Дубаи

Авион  / 4 дена / 2 ноќевања

 

ДУБАИ 

 

ПЕРИОД  30.04 - 04.05.2023

          За уплати до 20 март: 

Хотел “ Donatello” 4*..... 35.900 мкд (57евра)

Хотел “ Ibis Al Barsha” 3*..... 37.140 мкд (59евра)

Хотел “Signature 1 Hotel Barsha Heights - Tecom” 4*..... 40.240 мкд (64евра)

Цена на аранжманот:

Хотел “ Donatello” 4*..... 39.620 мкд (639 евра)

Хотел “Ibis Al Barsha” 3*..... 40.860 мкд (659 евра)

Хотел “Signature 1 Hotel Barsha Heights - Tecom” 4*..... 43.340 мкд (699 евра)

Напомена:

 

-         Цените се по лице за сместување во двокреветни или трокреветни соби. Трокреветни соби има само во Хотел “Signature 1 Hotel Barsha Heights - Tecom” 4* 

-          Доплата за еднокреветна соба 8.700 мкд 

-          За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници. За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аражманот е 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни. Плаќањето е исклучиво во денарска против вредност по курс 1 евро = 62,00 денари. 

-          Потребни документи за виза: скениран пасош со висока резолуција и слика во JPG формат со бела позадина со големина како за пасош. 

-          Факултативните излети ги организира локална туристичка агенција, пријавување и плаќање на излетите се прави на лице место. 

-          Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на програмата во случај на непредвидени објективни причини, како на пример застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитети предвидени за посета ... 

-          Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните места по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена. 

-          Агенцијата го задржува правото на отказ на аранжманот 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување. 

-          Патникот има обврска пред поаѓање 24 часа да ја контактира агенцијата за потврда на точното време и место на поаѓање. 

-          Патната исправа треба да е валидна минимум 6 месеци по завршувањето на аранжманот. Валидноста на патните исправи се обврска на патниците, при уплата на резервација должни се истите да ги приложат во агенцијата за проверка. 

-          За овој аранжман важат општите услови за патување на ТА KAМЕЛИЈА ТУРС

 

 

 

Програма

1
30.04 (Недела) СКОПЈЕ – БЕЛГРАД – ДУБАИ
  Состанок на групата на паркингот спроти Хотел “Holliday Inn” во 07.00ч. Организиран трансфер до аеродромот во Белград. Полетување за Абу Даби во 18.05 и слетување во 01.20ч. Организиран трансфер до хотелот. Сместување. Ноќевање.
2
01.05/02.05/03.05 (Понеделник/Втоник/Среда) ДУБАИ – АБУ ДАБИ
  Појадок. Време предвидено за одмор, индивидуални прошетки, посета на плажа, факултативни излети:
  -Разглед на Дубаи со локален водич
  -Пустинско сафари
  -Екскурзија до Абу Даби
  -Крстарење по Дубаи марината
  -Miracle Garden
  -Burj Khalifa
  -Музеј на иднината
3
04.05 (Четврток) ДУБАИ – БЕЛГРАД - СКОПЈЕ
  Појадок и слободно време за кратка прошетка. Организиран трансфер до аеродром. Авионот од Абу Даби за Белград полетува во 13.45 и слетува во 17.30ч. Трансфер до Скопје.
Од
Цена (€)

Цената покрива:

Организација на аранжманот и придружник на патувањето
Авионски превоз Белград – Абу Даби - Белград со Визер
Трансфер аеродром-хотел-аеродром
Кабинска тоба со димензии 40х30х20 до 10кг
Аеродромски такси
Сместување во хотел на база 4 ноќевањa со појадок во Дубаи
Локален водич за реализација на излетите
Автобуски превоз Скопје-Белград-Скопје

Цената Не покрива?

 • Виза за Дубаи 95 евра
 • Доплата за чекиран багаж - куфер до 10кг - 4.300 мкд/ чекиран багаж - куфер до 20кг - 5.200 мкд ( цената е променлива, инфо во агенција при резервација)
 • Патничко – здравствено осигурување
 • Туристичка такса која се плаќа во хотелот (околу 3 евра, по соба на ноќ, во зависност од категоризацијата на хотелот)
 • Факултативни излети: Разглед на Дубаи 50-60 евра, Пустинско сафари 60 евра, Екскурзија до Абу Даби 90 евра, Крстарење по Дубаи марина 70 евра, Burj Khalifa 124 кат влезница 45 -50 евра , посета на Чудесната градина (Miracle Garden) 60 евра, летање со хелихоптер 200 евра, Музеј на иднината 50 евра ...

Pin It on Pinterest