Дионисиос-Вила Дионисиос

Лето 2022 > Грција > Касандра (l крак) > Дионисиос-Вила Дионисиос

Дионисиос-Вила Дионисиос

Положба: Куќа „Дионисиос“ е лоцирана на 40-50 метри од море и песочна плажа, во мирен дел на Дионисиос.

Содржини: Студијата и апартманите кои се наоѓаат на вториот и на третиот кат од куќата се целосно реновирани пред летото 2018 и лето 2019 година. Тие се со комплетно опремени кујни, ЛЦД-телевизори, сопствен тоалет, клима и интернет, кои се вклучени во цената. Терасите се свртени кон улицата, странично и директно кон морето. Во близина на куќата има маркети, барови на плажа.

Термин

Ноќевања

1во и 2ро лице

3. и 4. лице

22/05-29/05

7

69

40

29/05-05/06

7

89

40

05/06-12/06

7

109

40

12/06-19/06

7

129

40

19/06-26/06

7

149

40

26/06-03/07

7

159

40

 

Термин

Ноќевања

Двокреветно

студио

Трикреветно студио

Четирикреветен апартман

03/07-10/07

7

349

379

425

10/07-17/07

7

379

399

475

17/07-24/07

7

399

419

505

24/07-31/08

7

399

419

505

31/07-07/08

7

399

419

505

07/08-14/08

7

399

419

505

14/08-21/08

7

399

419

505

21/08-28/08

7

379

399

475

  

Термин

Ноќевања

1во и 2ро лице

3. и 4. лице

28/08-04/09

7

159

40

04/09-11/09

7

129

40

11/09-18/09

7

109

40

18/09-25/09

7

89

40

25/09-02/10

7

69

40

Напомени и услови:

·  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

·  За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува  10 евра (620 денари).

·  Напомена: во апартман минимум сместување вонсезонски е 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, а задолжителна е доплатата за трето лице од 40 евра (без разлика дали користат превоз).

·  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
  За возрасни 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 1.860 мкд. (30 евра)
  За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра) еден правец 1.550  мкд. (25 евра)
  Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

·  Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

·  Тргнувањето од Куманово е во 02:45 часот наутро. Тргнувањето од  Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, а состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.

·  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

·  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

·  За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи исклучиво за редовните цени.

·  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

·  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

·  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

·  Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот  локално време.

·  За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

·  Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

·  Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Камелија НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

 ·  Секој патник има обврска  да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата. 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest