Вила Мариа- Калитеа

Вила Мариа- Калитеа

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море.Сите соби се на втори кат, новоизградени се Април 2019, а 2020 се дополнети со нови 3 студиа. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студиа, опремени со клима, мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет ( за јачината туристичката агенција не гарантира и не одговара) и сите соби се на втор спрат.

  ЛЕТО 2023 

ВИЛА МАРИЈА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевања

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

20.05-27.05.2023

7

89

99

27.05-03.06.2023

7

129

149

03.06-10.06.2023

7

189

209

10.06-17.06.2023

7

259

279

17.06-24.06.2023

7

299

319

24.06-01.07.2023

7

349

369

01.07-08.07.2023

7

419

449

08.07-15.07.2023

7

419

449

15.07-22.07.2023

7

419

449

22.07-29.07.2023

7

489

519

29.07-05.08.2023

7

489

519

05.08-12.08.2023

7

489

519

12.08-19.08.2023

7

459

499

19.08-26.08.2023

7

359

389

26.08-02.09.2023

7

329

369

02.09-09.09.2023

7

259

319

09.09-16.09.2023

7

209

269

16.09-23.09.2023

7

169

209

23.09-30.09.2023

7

139

159

 

            Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

            ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

                   Скопје (Дрводекор) – 45 евра  по лице

                  Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 евра од редовната цена

В            Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

            Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз

             во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

 

       НАПОМЕНИ:

        Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

        Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

        Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде

      слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

      Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

       Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

       Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.Ж

       Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

       Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

            Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

 М        За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

        По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

        Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

            Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

            Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

М         Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

       Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

        доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

        Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

        недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest