Калитеа-Вила Димитра

Лето 2022 > Грција > Касандра (l крак) > Калитеа-Вила Димитра

Калитеа-Вила Димитра

Вила Димитра се наоѓа на 500 м од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица и на 40м одалеченост од вилата каде има бесплатен паркинг.

1/3 студија, располагаат со 3 редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, клима без доплата и wi-fi, се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
1/4 студија располагаат со 4 редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон или тераса, тв, клима без доплата и wi-fi.
1/5 студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата  и wi-fi.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација (првите три термина, и последните два термина) 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 ТА Камелија го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

Период

Ноќ.

Сутерен 1/3 (студио за 3 лица)

1/3

(студио за 3 лица)

1/4

(студио за 4 лица)

1/5

(студио за 5 лица)

Коментар

22.05-29.05

7

69

79

89

109

Промо цени

29.05-05.06

7

99

109

119

149

Промо цени

05.06-12.06

7

139

159

169

199

Промо цени

12.06-19.06

7

219

239

269

289

 

19.06-26.06

7

259

279

289

299

 

26.06-03.07

7

309

329

349

369

 

03.07-10.07

7

339

359

379

399

 

10.07-17.07

7

379

389

419

439

 

17.07-24.07

7

379

389

419

439

 

24.07-31.07

7

379

389

419

439

 

31.07-07.08

7

379

389

419

439

 

07.08-14.08

7

379

389

419

439

 

14.08-21.08

7

359

369

389

409

 

21.08-28.08

7

309

319

329

369

 

28.08-04.09

7

259

269

289

319

 

04.09-11.09

7

179

189

199

219

 

11.09-18.09

7

149

159

169

179

Промо цени

18.09-25.09

7

89

99

109

119

Промо цени

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

·  Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

·  Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

·  Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

·  Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

·  Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

·  Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

·  Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице

·  Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице

·  Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице

·  Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур

·  Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице

·  Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице

·  Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп

·  Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА КАМЕЛИЈА ТУРС

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

·  -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

·  -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

·  -4:00 Скопје (Дрводекор)

·  -4:30 Велес (БП мотел Македонија)

·  -5:00 Неготино (БП Неготино)

·  -5:40 Удово (БП Удово)

·  -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

·  -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

·  -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

·  -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

·  -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

·  -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

·  -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

·  15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

·  14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

·  14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

·  14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

GPS кординати: 40°4’32”N,23°26’41”E

 

Тимот на ТА Камелија Ви посакува пријатен одмор.

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest