Hotel Hot Springs& Medical Spa 4*

Hotel Hot Springs& Medical Spa 4*

      ХОТЕЛ HOT SPRINGS & SPA 4*  се наоѓа во месноста Бански пат во близина на селото Бања, помеѓу три планини Рила, Пирин и Родопите, сосема близу до Банско на само 5 минути возење.

        Се наоѓа на површина од околу 13 декари со минерална вода чии својства се познати со милениуми. Во хотелот се користи минерална вода од изворот.

       Елегантен комплекс дизајниран во алпски стил.  Хотелот располага со  Ексузивен СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од  околу 56 степени и е со докажано лековити својствa.

 

Период

Денови на престој

Двокреветна соба – комфорт (2+0)

Двокреветна соба – егзекутив (2+1)

Цени валидни за период на престој до   23.12.22

2 ноќевања на база  полупансион

(од петок до недела)

182

193

3 ноќевања на база полупансион

(од четврток до недела)

262

280

 

 

 

  

 

 

 

 

  Дадените цени се по лице за 2 или 3 ноќевања на база полупансион зависно од типот на соба

                        Во дадената цена е вклучено:

                      Појадок и вечера 

                        Користење на СПА центар внатрешни и надворешни базени со минерална вода

                        Сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба

                        Тепидариум, лакониум, фитнес

                        Интернет, паркинг

 

                       Дете до 5.99 години на дополнително легло бесплатно

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest