Вила Дионисиос - Дионисиос

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Дионисиос > Вила Дионисиос - Дионисиос

Вила Дионисиос - Дионисиос

Вила "Дионисиос" – Дионисиос, Касандра  ЛЕТО 2024

 

Куќа „Дионисиос апартментс“ е лоцирана на 40-50 метри од морето и песочната плажа, во мирен дел на Дионисиос.

Студијата и апартманите кои се наоѓаат на вториот и на третиот кат од куќата,целосно се реновирани пред летото 2018 и лето 2019 година.

Тие се со комплетно опремени кујни, ЛЦД-телевизори, сопствен тоалет, клима и интернет, кои се вклучени во цената.

Терасите се свртени кон улицата, странично и директно кон морето.

 

Вонсезоски цени (објавени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

 

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

19.5 – 26.5

7

109

55

26.5 – 2.6

7

139

55

2.6 – 9.6

7

159

55

9.6 – 16.6

7

179

55

16.6 – 23.6

7

199

55

23.6 – 30.6

7

219

55

 

Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во четирикреветниот апартман

 

Сезонски цени (објавени за наем на 7 ноќевања)

 

Термин

Ноќевања

1/2  студио

1/3 студио

1/4 апартман

30.6 – 7.7

7

350

455

525

7.714.7

7

385

490

560

14.721.7

7

420

525

630

21.7– 28.7

7

455

560

665

28.7 – 4.8

7

455

560

665

4.8 – 11.8

7

455

560

665

11.8 – 18.8

7

455

560

665

18.8 – 25.8

7

455

560

665

25.8 – 1.9

7

420

525

630

 

 

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

 

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

1.9– 8.9

7

219

55

8.9–15.9

7

199

55

15.9–22.9

7

159

55

22.9 – 29.9

7

109

55

 

*Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во четирикреветниот апартман

 

Напомени и услови:

   Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз.

Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната – финална цена на аранжманот

   Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на студио или апартман за 2,3 или 4 лица,

во истите може да престојуваат помалку лица но не повеќе од 2, 3 или 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години, при тоа цената останува непроменета – иста

 

 

Цената за автобуски превоз изнесува:

o    3.100 денари (50 евра) за возрасни

o    2.480 денари (40 евра) за деца до 11,99 години

 

   За патниците кои користат организиран превоз тргнувањето од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин,

а состанок на групата е во 2:30 часот. Агенцијата – организатор на патувањето го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување,

ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.

   Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

   Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

 Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно

потпишан Договор за патување се врши најдоцна 15 дена пред терминот на тргнување

   Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

   За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

 Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/ апартман

     Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

     Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

    Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

   Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest