Hotel Kamelia 4*

 Комплексот Kamelia 4* се наоѓа на надморска висина од 1650 метри, во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово, веднаш покрај стазата бр.7 и нуди директен пристап на ски стазите. Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен, фитнес салата и  спа центар. Бесплатниот кабловски интернет е обезбеден во цел објект.

 Апартманите содржат модерен мебел, flat-screen TV со сателитски канали и сопствено купатило со туш кабина. Собите имаат комплетно опремена  кујна, дневна соба со трпезарија и камин, балкон. Хотелот има надворешно детско игралиште, внатрешно детско игралиште со трамболина, базен со топки и играчки, и повеќе наменски спортски терен на кој може да се игра фудбал или тенис. Обезбеден е и бесплатен паркинг.

 Во ресторанот во склоп на хотелот се служи појадок на база шведска маса со разновидни бугарски и европски јадења. Комплексот поседува бар во лобито и традиционална таверна. Во склоп на хотелот се наоѓа и сала за конференции.

 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 - 10% попуст за резервации направени до 31.10.2019

KAMELIA 4*

 

 НАЕМ

01.12- 18.12

05.03 - 15.04  

19.12 - 26.12

03.01- 12.01

27.12. - 02.01

13.01 - 19.01

20.01- 04.03

По лице во студио

24,50 €

39 €

56 €

28 €

35 €

По лице во апартман со една спална   2+2

27 €

41 €

60 €

30,40 €

38 €

По лице во апартман со две спални  4+2    

22,50 €

33,50 €

52 €

25 €

31 €

По лице во апартман со три спални 6+2         

20,50 €

32,40 €

49,50 €

22,50 €

29 €

Во цената е вклучено: сместување востудио или апартман, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детско катче, интернет, ски гардеробер, анимација за деца

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 години на дополнително легло – бесплатно
Дете од 6-11,99 години  на дополнително легло – 60% попуст
Возрасен на дополнително леглo –20% попуст

Доручек - 5,50 € за возрасен и 3,30 € за дете 6-11,99г, за деца до 5,99год – бесплатно

Вечера - 11€ за возрасен и 5,50 € за дете 6-11,99г, за деца до 5,99год – бесплатно

Доплата за новогодишна вечера  (задолжително) 95€ / возрасен, 50€ / дете (6-11,99г.)

 

Капацитет на сместување:

Студио - 2 лица

Апартман со една спална - 2+2 или 3 +1 дете до 5,99год

Апартман со две спални -  4+2 или 5 + 1 дете до 5,99год

Апартман со три спални -  6+2 или 7 +1 дете до 5,99год

 Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

  

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest