Интерхотел Сандански 4*

Бањи > Интерхотел Сандански 4*

Интерхотел Сандански 4*

 Инфо за хотел : 

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата38°C.Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

Група 1 -

Група 2 -

Цената вклучува:

►6 ноќевања со појадок
Користење на спа центар
►Сместување во 1/2 соба
►Автобуски превоз 
►Бесплатен интернет 
►Такса  

 Цената не вклучува:

 ► PCR тест или антиген тест
 ►Индивидуални трошоци 
Спа центарот вклучува:

►Користење на сауна, парна бања и фитнес центар 
►Користење на затворен базен со минерална вода од 33с
►Користење на отворен базен со минерална вода од 33c
►Користење на термален базен со минерална вода 39с
►Лежалки покрај базен

Услови за влез во Република Бугарија 

 *Уверение за завршена вакцинација (примено две дози вакцина), со важност од 15 до 270 дена по примањето на последната доза;

*Уверението за примена бустер доза нема ограничено времетраење;

*Потврдата за прележан ковид-19 да важи од 11-ти до 180-тиот ден, сметајќи од датумот на тестирање внесен во документот;

*ПЦР тестот не смее да биде постар од 72 часа, а брзиот антиген од 48 часа.

*Децата до 12 години ќе можат да влезат без документи за КОВИД

Напомена : Ве молиме почитувајте ги препорачаните мерки против COVID-19 за Ваша и наша заштита, следете ги препораките и редовно информирајте се од надлежните институции за најновите вести и насоки.

  Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција 

·  Побарајте Договор за патување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) членка на СКТМ        

  Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

6 ноќевања со појадок во 1/2 соба
Користење на спа центар
Автобуски превоз
туристичка такса

Цената Не покрива?

  • Индивидуални трошоци
  • ПЦР тест или антиген тест
  • Патничко осигурување

Pin It on Pinterest