Вила Агапи

НЕА МАРМАРАС Е  ЕДНО ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ МЕСТА НА ХАЛКИДИКИ.ОСТАТОЦИТЕ ОД  ВИЗАНТИСКИОТ ПЕРИОД  ЗНАЧИТЕЛНО СЕ ЗАБЕЛЕЖУВААТ ВО МАРАМАРАС ШТО  ДАВА ДЕНЕШЕН БЕЛЕГ НА ПОПУЛАРНА ТУРИСТИЧКА  ДЕСТИНАЦИЈА .ВО ТЕКОТ НА ШЕЕСЕТИТЕ ГОДИНИ НА МИНАТИОТ ВЕК ИЗГРАДЕН ВО НЕПОСРЕДНА БЛИЗИНА НА НЕА МАРМАРАС Е ХОТЕЛОТ ПОРТО КАРАС ВО КОЈ СЕ ОДРЖУВААТ МНОГУ ПОЗНАТИ СВЕЧЕНОСТИ И Е ПОСЕТУВАН ОД МНОГУ ЕВРОПСКИ И СВЕТСКИ ТУРИСТИ.НЕА МАРАМАРАС ИМА ПОВЕЌЕ ПЛАЖИ , СО СИТЕН ПЕСОК И КРИСТАЛНО ЧИСТА ВОДА.ГРАДОТ Е ИНТЕРЕСЕН ЗА ПРОШЕТКИ ИМА РЕСТОРАНИ,ТАВЕРНИ,БАРОВИ И МНОГУ СУВЕНИРНИЦИ.
ВИЛАТА “АГАПИ“ Е ЛОЦИРАНА СО ИЗВОНРЕДЕН ПОГЛЕД НА МОРЕ НА ДЕЛ ОД СТУДИЈАТА И АПАРТМАНИТЕ , А ОД НАЈБЛИСКАТА МАЛА ПЛАЖА Е ОДДАЛЕЧЕНА НА САМО 1 МИН.ПЕШКИ.ОД ГРАДСКАТА ПЛАЖА Е ОДДАЛЕЧЕНА НА 10 МИН.ПЕШКИ
. КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на апартман или дуплекс

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

*

19

*

26

*

02

*

09

*

16

 

23

 

30

 

07

 

14

 

21

 

28

 

04

 

11

 

18

 

25

*

01

*

08

*

15

*

22

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

Студио 1/2

стр. поглед море

бр. соба5,6,9,10

макс. 2 лица

 

39

 

 

49

 

69

 

89

 

99

 

229

 

269

 

319

 

329

 

329

 

329

 

329

 

329

 

319

 

269

 

109

 

69

 

49

 

39

 

Студио 1/3

стр. поглед море

бр. соба3,7,11

макс. 3 лица

 

39

 

 

49

 

69

 

99

 

109

 

239

 

279

 

339

 

349

 

349

 

349

 

349

 

349

 

329

 

279

 

119

 

69

 

49

 

39

 

Студио 1/4

стр. поглед море

бр. соба4,8

макс. 4 лица

 

49

 

59

 

79

 

112

 

122

 

259

 

299

 

359

 

379

 

379

 

379

 

379

 

379

 

359

 

289

 

132

 

72

 

52

 

42

 

Апартман

 (1/3)+(1/2)

бр. соба 1,12

макс. 5 лица

 

49

 

 

69

 

99

 

139

 

149

 

299

 

329

 

399

 

409

 

409

 

409

 

409

 

409

 

399

 

309

 

139

 

89

 

69

 

49

 

 

ДУПЛЕКС

(1/2)+(1/2)+1

бр. соба 2

макс. 5 лица

 

59

 

89

 

109

 

149

 

159

 

339

 

369

 

429

 

439

 

439

 

439

 

439

 

439

 

419

 

359

 

159

 

109

 

89

 

59

 

 

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;

-трето или четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз;

- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

35 € за возрасни;            25€ за деца до 12 години;           Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;

- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА ;

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ  ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА(апартман);

- АПАРТМАНИТЕ ИМААТТ ПЕШКИРИ, САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

Приземје
АПАРТМАН  БР.11  (1/3)  3 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на приземјеАпартманот располага со една спална,  посебна  кујна и купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер.Апартманот излегува на сопствено дворче во кое има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

АПАРТМАН БР.12  (1/3 + 1/2)  5 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на приземје.Апартманот располага со една спална, посебна кујна , купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV.Во  кујната има еден дупол(француски) кревет.Таа е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер. Апартманот излегува на сопствено дворче во кое има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

 1 кат
АПАРТМАН БР.1 (1/3 + 1/2) 5 ЛИЦА
Апартманот се наоѓа на први кат.Апартманот располага со една спална, посебна кујна и купатило со WC и тераса. Во спалната соба има три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред  и TV.Во  кујната има еден дупол кревет.Таа е комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли,фрижидер. Апартманот излегува на долгнавеста тераса на која има маса со столици.Опремен е со комарници и ролетни.

ДУПЛЕКС БР.2 (1/2 + 1/2 +1) 5 ЛИЦА
Дуплексот се наоѓа на први кат.Дуплексот располага со две спални соби ,посебна кујна , купатило со WC и тераса.Во секоја спална соба има по два поединечни кревети , во кујната има еден поединечен кревет.Кујната е доста пространа и е комплетно опремена со кујнски инвентар,електричен шпорет со рерна, голем фрижидер и клима уред .Од секоја спална соба се излегува на тераса на која има маса со столици.Дуплексот е опремен е со комарници.
 

2 КАТ
СТУДИО БР.3  (1/3) 3 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на втори кат.Студиото располага со еден дупол (француски) кревет и еден поединечен кревет. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса(комотна) на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

СТУДИО БР.4  (1/2 +1/2) 4 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на втори кат.Студиото располага со два дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

СТУДИО БР.5  (1/2)  2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на втори кат.Студиото располага со еден дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

3 КАТ
СТУДИО БР.8  (1/2 +1/2) 4 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на трети кат.Студиото располага со два дупли (француски) кревети. Во склоп на собата е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса долгнавеста на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.


СТУДИО БР.9  (1/2)  2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на трети кат.Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата  е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.


СТУДИО БР.10 (1/2)  2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на трети кат.Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата малку одвоена со заб  е кујната-комплетно опремена со кујнски инвентар,решо со две рингли и фрижидер. Студиото излегува на тераса на која има маса со столици  со страничен поглед кон море. Студиото е опремено со ТВ,клима уред и купатило со WC.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·  Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·    Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·   Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·    Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·    Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаАчленка на СКТМ                         

 Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор !

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

Pin It on Pinterest